Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar OSiR Hajnówka – jest nowy sponsor

Pronar OSiR Hajnówka – jest nowy sponsor

Właściciele firmy Pronar z Narwi to najwięksi dobroczyńcy siatkówki na Podlasiu. Od ponad roku sponsorują białostockie siatkarki, od wtorku pomagają także siatkarzom z Hajnówki.

Zespół Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce jest najlepszym zespołem w regionie, mimo że jego historia to zaledwie trzy lata. Jednak zapał do siatkówki kilku osób – m.in. Marka Antoniuka (siatkarza, trenera, dyrektora OSiR-u) oraz burmistrza Anatola Ochryciuka – spowodował, że występuje już w pierwszej lidze i wciąż się rozwija. Wszystkie dotychczasowe sukcesy drużyna święciła pod nazwą Moderator. Owocna współpraca z producentem pieców i kotłów trwała trzy lata. Zgodnie z planami właściciela firmy zakończyła się przed tym sezonem.

Przyszłość zespołu z Hajnówki stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ w jej budżecie powstała spora dziura. Na szczęście wczoraj po kilku tygodniach negocjacji podpisano umowę z firmą Pronar.Cieszymy się bardzo – powiedział Antoniuk. – Mamy nadzieję, że zarówno nasz zespół, jak i Pronar nadal będziemy rozwijali się na tyle, by osiągać spektakularne sukcesy.

Umowa została podpisana na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia z miesięcznym wyprzedzeniem. Kwoty przekazywane siatkarzom pozostają tajemnicą, chociaż rocznie może być to ponad 100 tys. zł.

Nie mogę tego potwierdzić – mówi Antoniuk. – Ostatnio nie mieliśmy sponsora i narobiliśmy trochę długów, ale do końca roku je uregulujemy. Od początku następnego będzie nam już się powodzić całkiem dobrze. Mamy też obietnice kilku mniejszych firm, że nam pomogą.

Od wczoraj nazwa zespołu z Hajnówki to Pronar OSiR. Nazwa firmy znajdzie się też na strojach zawodników.

Co ciekawe, właściciele Pronaru od dawna nie kryją, że sponsoring sportowy nie przynosi zbyt wiele korzyści ich firmie. Na szczęście nie żałują na to pieniędzy. W sierpniu ubiegłego roku pomocną dłoń wyciągnęli także do przeżywających wtedy kłopoty finansowe siatkarek z Białegostoku, które teraz grają w drugiej lidze. Współpraca – na podobnych zasadach, jak z OSiR-em – trwa nadal.

Adam Aleksandrowicz, najbardziej doświadczony zawodnik Pronaru, podstawowy przyjmujący, narzeka na bóle brzucha. Wczoraj nie brał udziału w treningu. Nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w sobotę z Olimpią Sulęcin, która ma na koncie same zwycięstwa. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji w Pronarze nie grają pod początku sezonu dwaj inni kluczowi dla zespołu gracze – Krzysztof Hajbowicz i Grzegorz Szumielewicz – oraz rezerwowy rozgrywający – Maciej Wesołowski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved