Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Kolejna wygrana PLKS-u Pszczyna

II liga kobiet: Kolejna wygrana PLKS-u Pszczyna

W minioną sobotę, w hali sportowej przy gimnazjum w Goczałkowicach gościły dwa zespoły II ligi kobiet – PLKS Pszczyna i Olimpia Jawor. Mecz ten miał być przede wszystkim rewanżem PLKS-u za porażkę sprzed dwóch lat. PLKS przegrał wtedy w finale play-off 3:1 - do serii B awansowała Olimpia Jawor. Sobotni mecz jednak pokazał, że to inny zespół w tym roku będzie walczył o awans.

Zespół z Pszczyny wyszedł do gry bardziej zmobilizowany i dlatego też pierwszy set zakończył się jego szybkim zwycięstwem. Dobra gra w obronie, wygrane kontry, pozwoliły wygrać tego seta PLKS-owi do 17. W ataku drużyny pszczyńskiej zasłużyła w tym secie na wyróżnienie Anna Bujak, która była nie do zatrzymania.

Drugi set to jednak całkowicie inna gra. Przewagę od początku miały siatkarki Olimpii, ale tylko do stanu 15:13, kiedy to na zagrywce pojawiła się środkowa pszczynianek – Natalia Tomaszewska – jej zagrywki odwróciły losy całego seta. „Siedem” to szczęśliwa liczba – tyle dobrych zagrywek wykonała pszczynianka. Trzy z nich były asowe, cztery bardzo trudne, co spowodowało niedokładny odbiór u rywalek. To jednak nie był jeszcze koniec drugiej partii – zawodniczki Olimpii próbowały dogonić gospodynie. Zabrakło kolku piłek – seta przegraly do 22. Szczególnie w tej „pogoni” za PLKS-em wyróżniła się druga rozgrywająca gości.

Trzecia odsłona tego pojedynku od początku przebiegała pod dyktando siatkarek Olimpii – one też ją wygrały. Trener PLKS-u, Paweł Wrzeszcz, dał pograć w tym secie wszystkim zawodniczkom. Zmienniczki jednak nie sprostałt dobrze grającemu Jaworowi i przegrały tego seta do 18. Konieczny był czwarty set – do niego wyszła ponownie Pszczyna w najsilniejszym ustawieniu.

Czwarta partia to niemal kopia pierwszej i drugiej. Znowu przewaga pszczynianek była ogromna, bardzo dobrze serwowała Natalia Tomaszewska, ale takiej końcówki seta, chyba nikt się nie spodziewał. Przy stanie 22:13 dla PLKS-u, Olimpia zaczęła odrabiać straty, a w szeregach pszczynianek mnożyły się błędy. Niekończone ataki, brak skutecznej obrony. To wszystko pozwoliło Olimpii dogonić pszczynianki i doprowadzić do dramatycznej końcówki, z której to jednak PLKS wyszedł obroną ręką i wygrał seta do 24 i cały mecz 3:1.

PLKS Pszczyna – Olimpia Jawor 3:1 (25:17, 25:22, 18:22, 26:24)

Mecz nie stał na najwyższym poziomie – ale to dopiero początek sezonu. Pszczyńscy kibice cieszyli się z udanego rewanżu i wygranej ich zespołu. Najlepiej grającą zawodniczką w przekroju całego meczu, była Natalia Tomaszewska. W trzeciej kolejce zawodniczki PLKS-u zagrają z MMKS-em II Dąbrowa Górnicza.

źródło: inf. własna, siatkarki.pless.pl