Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów 05/06 – Budućnost Podgoricka Banka

Liga Mistrzów 05/06 – Budućnost Podgoricka Banka

Będą jedynym z rywali Skry Bełchatów w rozpoczynającej się już w środę Lidze Mistrzów. Podopieczni Igora Kolakovića zagrają w tych prestiżowych rozgrywkach po raz drugi. Po raz pierwszy zaprezentowali się w Europie w sezonie 2002/2003, wygrali wtedy jedno spotkanie grupowe, pięć przegrali a przeciwnikami drużyny były zespoły Friedrischafen, Paris Volley oraz Aon HotVolleys Wiedeń.

W tym roku zawodnicy „Przyszłości”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza nazwa Budućnost, rozpoczynają walkę od wyjazdowego spotkania z Levskim Sofia. Jest to drużyna, która co roku uczestniczy w Lidze Mistrzów, gdyż nieprzerwanie od czternastu lat jest mistrzem Bułgarii…

Nasz pierwszy rywal, Levski mimo odmłodzenia drużyny wciąż jest w Bułgarii niepokonany. Ich rozgrywający, reprezentant Bułgarii, Zhekov pewnie prowadzi drużynę. Czeka nas bardzo ciężki początek w Sofii – mówi trener Kolaković.Trafiliśmy do naprawdę ciężkiej grupy, jasne jest, że Lokomotiv, Perugia i Bełchatów to trzy drużyny, które są faworytami w tej grupie. Będziemy walczyć chociażby o te czwarte miejsce – dodaje kapitan Budućnostu, Ivan Ilić.

W dwunastce drużyny z Podgoricy na mecz z Levskim znaleźli się: na rozegraniu Ilić i Bagarić, na środku Rakić, Dangubić, Zlatić, w przyjęciu Jevtić, Dukić, Milivojević, Steljić, jako atakujący Sećeragić i Ćulafić, oraz na libero Rasović.

BOT Skra Bełchatów zaczyna udział w Lidze Mistrzów od wolnej środy. Dopiero 26 października zmierzą się w Bełchatowie z Lokomotivem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved