Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes AZS Częstochowa: Oczekujemy medalu

Prezes AZS Częstochowa: Oczekujemy medalu

fot. archiwum

Nowy klub, nowe władze, nowi zawodnicy - w ostatnim okresie w AZS-sie doszło do wielu istotnych zmian. - Nie chciałbym paraliżować chłopców, ale oni muszą sobie zdawać sprawę z tego, że będziemy oczekiwać medalu - mówi prezes AZS SSA Krzysztof Wachowiak.

Wykonaliśmy tytaniczną pracę, żeby tak było i powoli tryby zaczynają się zazębiać. Rzeczywiście, w klubie doszło do wielu zmian organizacyjnych i przekształceniowych, które pociągnęły za sobą zmiany personalne. Te wszystkie działania miały jeden kierunek – chcieliśmy zrobić z klubu profesjonalną firmę. Spółkę, która w sposób zawodowy będzie prowadziła drużynę w Polskiej Lidze Siatkówki. I myślę, że nam się to udało – powiedział prezes AZS Częstochowa, Krzysztof Wachowiak.

 

W częstochowską drużynę zainwestowała firma Wkręt-met. Nie jest jednak tak, by to ten sponsor miał decydujące zdanie w sprawach zespołu. – O szczegółach nie chcę mówić, ale zdradzę, że proporcje są zachowane. Nie ma takiej sytuacji, żeby ktoś w znaczący sposób dominował. Obok Domexu, Delic-polu, Kar-budu i Huty Stali Częstochowa firma Wkręt-met jest naszym strategicznym sponsorem – uchyla rąbka tajemnicy prezes. 

Przekształcenie klubu w sportową spółkę akcyjną niesie ze sobą wiele zmian. – Powołaliśmy spółkę prawa handlowego, reguł ekonomicznych nie da się więc pominąć. A czy to będzie firma dochodowa, czy nie, to się okaże. Trzeba wszystko wyważyć i ostrożnie poruszać się na płaszczyźnie biznesowo-sportowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadanie zespołu na wysokim poziomie wiąże się z określonymi nakładami i w związku z tym na dochód będzie można liczyć w dalszej perspektywie. Ale w klubie mamy aktualnie bardzo dobrą sytuację, co jest zasługą firm, które w AZS zainwestowały.

 

Na zarzuty krótkowzrocznej polityki transferowej przy zatrudnianiu w lidze obcokrajowców prezes spółki odpowiada – Uważam, że perspektywa klubu jest bardzo przejrzysta. AZS dzisiaj to nie tylko kilkunastu zawodników pierwszego zespołu, ale również grupy młodzieżowe działające przy Delicpolu Norwidzie. My tę współpracę będziemy zacieśniać. Myślę, że z ponad czterdziestu trenujących tam chłopców wyłowimy kilka talentów. Co do Amerykanów, to uważam, że ich zatrudnienie było całkowicie uzasadnione. W ostatnich latach powtarzała się sytuacja, że z AZS-u odchodzili najlepsi zawodnicy. Trzonowe zęby regularnie były wyrywane. My zadaliśmy sobie pytanie, czy po odejściu Szymańskiego i Winiarskiego zdecydować się na odmłodzenie składu i pracę pod kątem sukcesów za dwa, trzy lata, czy wyjście naprzeciw oczekiwaniom kibiców i zbudować zespół, który będzie się bił o najwyższe laury. Postawiliśmy na to drugie.

 

Drużyna AZS z pewnością będzie liczyła się w walce o medale PLS. Krzysztof Wachowiak jasno stawia sprawę – planem minimum jest pierwsza trójka. – Cele zostały jasno określone podczas niedzielnego spotkania z drużyną. Nie chciałbym paraliżować chłopców, ale oni muszą sobie zdawać sprawę z tego, że będziemy oczekiwać medalu. Marzy nam się natomiast włączenie do walki o tytuł mistrza Polski. Byłoby dobrze, aby po siedmiu latach tytuł wrócił do Częstochowy. Zawodnicy wiedzą, że zespół został uzupełniony nietuzinkowymi graczami. Jest silny i widzę, że wszyscy zaczynają w tę siłę wierzyć. Wydaje mi się, że Polska Liga Siatkówki będzie podzielona na dwie grupy. W pierwszej znajdzie się Olsztyn, Jastrzębie, Bełchatów i my, w drugiej pozostałe drużyny. Można się liczyć z pojedynczymi niespodziankami, ale czołówka powinna wyglądać tak, jak powiedziałem. Ta czwórka jest bardzo wyrównana. Nie wydaje mi się, aby nasz zespół był na straconej pozycji.

 

Zawodnicy wiedzą, o co poza kontraktami będą grać w tym sezonie. Myślę, że mogą zarobić bardzo przyzwoite pieniądze. Mamy ligę, Puchar Polski i rozgrywki europejskie. Za sukces w każdym z nich jest określona nagroda – tak prezes AZS określa nagrody, które każdy z zawodników AZS może zdobyć wygrywając kolejne spotkania.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved