Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach powrócił na polskie parkiety

Krzysztof Stelmach powrócił na polskie parkiety

fot. archiwum

Po piętnastu latach, które spędził we Włoszech, na parkietach ekstraklasy siatkarzy zadebiutował znowu 38-letni Krzysztof Stelmach. Jego nowy zespół BOT Skra Bełchatów pokonał w Pile beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki - Jokera 3:0.

Nie, nie pamiętam poprzedniego meczu ligowego w Polsce – powiedział Krzysztof Stelmach. – Musiałbym zajrzeć do swego zeszyciku. Wyjechałem, zdaje się, po zdobyciu z AZS-em Częstochowa mistrzostwa Polski.

 

Mecz w Pile nie daje rzeczywistego obrazu naszych umiejętności. Na sto procent powinniśmy zagrać w play off, kiedy przyjdą decydujące mecze – dodał Stelmach oceniając niedzielny mecz. 

W drugiej kolejce spotkań PLS-u broniąca tytułu BOT Skra Bełchatów spotka się z wicemistrzem Polski PZU AZS-em Olsztyn.

 

Na pewno będziemy musieli zagrać dużo lepiej we wszystkich elementach niż w niedzielę w Pile, a na pewno w bloku i zagrywce – uważa Krzysztof Stelmach.

 

W ocenie Stelmacha bełchatowskiej drużynie ciężko byłoby awansować do czołowej czwórki włoskiej Serii A, uważanej za najsilniejszą ligę świata. Miejsce w środku tabeli na pewno byśmy zajęli – powiedział.

 

Zdaniem byłego reprezentanta kraju zarobki najlepszych zawodników w Polskiej Lidze Siatkówki są wysokie, ale o jakieś sto procent niższe od tego, co otrzymują gracze z czołówki włoskich klubów.

 

Krzysztof Stelmach karierę rozpoczął w 1984 roku w Chełmcu Wałbrzych, a po dwóch latach przeniósł się do AZS-u Częstochowa. We Włoszech grał m.in. w Alpitourze Cuneo oraz Padwie. Cztery razy zagrał w mistrzostwach Europy, a w 1995 roku w Atenach był w drużynie, która zajęła szóste miejsce. W reprezentacji zagrał 274 razy, wystąpił na igrzyskach w Atlancie. Jego młodszy brat Andrzej, w ostatnich latach reprezentacyjny rozgrywający, na co dzień również gra w BOT Skra Bełchatów.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved