Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A mężczyzn: Podsumowanie 3 kolejki spotkań

PRO A mężczyzn: Podsumowanie 3 kolejki spotkań

Kolejka ligi w środku tygodnia? Dlaczego nie... Gdy jeszcze wszyscy emocjonowali się wynikami z soboty, francuscy siatkarze przygotowywali się do kolejnych spotkań. Nietypowo, mecze rozegrali nie jak do tej pory po tygodniowej przerwie, ale po zaledwie trzech dniach odpoczynku.

Pierwsze spotkanie w lidze wygrał klub Krzysztofa Śmigla, Montpellier. Grając w Rennes, zawodnicy Montpellier pokonali gospodarzy 3:1 zdobywając swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Klubowy mistrz Europy, Tours wygrał po zaciętej walce z Avignion 3:2. Francuskie media podają, że zawodnicy Tours zlekceważyli swoich rywali i mało, co, nie przypłacili tego utratą punktów. I tak nie mogą być z siebie zadowoleni, gdyż nie zainkasowali tym razem pełnej liczby trzech oczek.W tabeli prowadzi w dalszym ciągu drużyna z Poitiers, która pokonując za trzy punkty beniaminka ligi, Narbonne, umocniła swoją pozycję na czele francuskiej PRO A.

Zawodnicy Beauvais, gdzie gra Jose Rivera wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej w nowym sezonie. Wczoraj przegrali z Nice i na razie mają na swoim koncie zaledwie 3 wygrane sety.

Jak burza idzie kolejny beniaminek francuskiej ligi, po trzech kolejkach zawodnicy Toulouse mają na swoim koncie komplet zwycięstw i zajmują w tabeli drugie miejsce, lepszym bilansem setów wyprzedzając nawet Tours.

Mistrz Francji, AS Cannes wygrał swój pierwszy mecz w sezonie 2005/2006. Po zaciętej walce pokonali drużynę z Tourcoing 3:2. Była to pierwsza porażka byłego klubu Piotrka gruszki w nowym sezonie.

Drużyna ze stolicy Francji, Paris Volley szybko poradziła sobie z wicemistrzem kraju Arago de Sete, wygrywając 3:0 w mieście rywala.

Zobacz również:

Pro A mężczyzn – Francja

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved