Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP mężczyzn: OSiR Hajnówka – AZS PZU Olsztyn 0:3

PP mężczyzn: OSiR Hajnówka – AZS PZU Olsztyn 0:3

Siatkarze z Hajnówki mimo ambitnej gry nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z jednym z najlepszych zespołów w kraju. Naszpikowana gwiazdami drużyna PZU AZS Olsztyn gładko wygrała 3:0 i awansowała do fazy grupowej Pucharu Polski.

Trener gości Grzegorz Ryś przed przyjazdem do Puszczy Białowieskiej zapewniał, że każdego rywala traktuje poważnie. Dlatego też nie było niespodzianki w tym, że do gry wystawił najsilniejszy skład, jakim w przededniu inauguracji Polskiej Ligi Siatkówki dysponuje. Na boisku z olsztyńskiego gwiazdozbioru zabrakło tylko powracającego do zdrowia po urazie Pawła Papkego i kontuzjowanego Pawła Zagumnego. Ubolewać nad tym mogli chyba jedynie kibice, bo trener Ryś ma dla tych zawodników odpowiednich zmienników. Punkty za Papke pewnie zdobywał Niemiec Mark Siebeck, a za rozgrywanie akcji wziął się kolejny czołowy specjalista w kraju w tej dziedzinie – Piotr Lipiński.

Gospodarze robili, co mogli, ale przeciw drużynie PZU AZS niewiele potrafili zdziałać. Jedynie momentami nawiązywali w miarę wyrównaną walkę. W drugim secie przy stanie 17:17 na zagrywkę w zespole gości za Piotra Gruszkę wszedł Michał Ruciak. Serią bardzo dobrych serwisów wyprowadził swój zespół na spokojną przewagę. Od tej pory, do końca meczu, dominowali już olsztynianie, a na boisku stopniowo pojawiali się kolejni rezerwowi.

To był dobry trening przed meczem ligowym, szczególnie w pierwszych dwóch setach – podsumował Marek Antoniuk, „człowiek orkiestra” w OSiR-ze. – A trzeci set to już dożynki. Różnicę klas najbardziej widać w regularności gry. My męczymy się, by zdobyć kolejny punkt, a rywale nagle leją nas serią i pilnują spokojnie przewagi.

Grzegorz Ryś zwrócił w OSiR-ze uwagę na Maćka Wołosza, który w ataku „ciągnął grę gospodarzy”.

Generalnie jesteśmy zadowoleni, jeśli w ogóle można być zadowolonym po porażce – zakończył trener OSiR-u Jacek Wesołowski. – Rywale w końcu będą walczyć o mistrzostwo, my gramy o środek w lidze niżej. Na pewno wstydu nie przynieśliśmy.

W sobotę hajnowianie wyjeżdżają do Świdnika, gdzie rozegrają drugie spotkanie w pierwszej lidze. Znowu będzie im niezwykle trudno o wygraną, bo tamtejsza Avia ma już za sobą dwa zwycięstwa. M.in. w ostatniej kolejce wygrała w Bełchatowie z rezerwami Skry, które to na inaugurację rozgrywek dały porządnego łupnia zespołowi OSiR-u, i to w Hajnówce.

OSiR Hajnówka – AZS PZU Olsztyn 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)

OSiR: Babińczuk, Aleksandrowicz, Łyczko, Gołębski, Wołosz, Malczewski, Saczko (libero) oraz Świrydowicz, Iwaniuk, Maksymiuk, Skrzypkowski, Zrajkowski.

AZS: Lipiński, Grzyb, Gruszka, Bąkiewicz, Nowak, Siebeck, Kuciński (libero) oraz Możdżonek, Ruciak, Czarnowski, Sarul