Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP mężczyzn: AZS Częstochowa zgodnie z planem

PP mężczyzn: AZS Częstochowa zgodnie z planem

Siatkarze Wkręt-Metu mają za sobą pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Tak jak można się było spodziewać, w II rundzie pucharu Polski wygrali w środę w Będzinie z MKS-em MOS-em.

Częstochowianie już podczas rozgrzewki pokazali piękny styl przygotowania nie tylko do tego meczu ale i do całego sezonu. Piękne serwy, ataki czy przyjęcia radowały oko każdego zasiadającego na trybunach. Forma sprawdziła się w pierwszym secie w którym podopieczni Edwarda Skorka wygrali seta 25:20. W drugim secie coś nie wychodziła gra częstochowianom i oddali tego seta gospodarzom również do 20. Trzeci i czwarty set już zdecydowanie poszedł pod dyktando gości i wygrali je kolejno do 16 i 17 punktów.

Każdy – trzeba przyznać – spodziewał się takiego wyniku tego spotkania, nikt też nie miał wątpliwości, że AZS Częstochowa wyjedzie z Będzina ze zwycięstwem.

Zwycięstwo dało częstochowskiej drużynie awans do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie drużyny rywalizować będą w grupach. Wiadomo, że Wkręt-Met trafi do grupy IV, gdzie jego rywalami będą Politechnika Warszawa oraz Chemik Bydgoszcz.

Był to ostatni sprawdzian dla AZS przed rozpoczęciem rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. W sobotę o godz. 17 w hali Polonia Wkręt-Met Domex AZS podejmuje Polską Energię Sosnowiec. Działacze przygotowali dla kibiców niespodziankę – inaugurację sezonu uświetni pokaz sztuczny ogni, który odbędzie się po meczu.

Zapytaliśmy trenera – pana Edwarda Skorka – jak widzi swój zespół w świetle zbliżającego się sezonu ligowego. – Jest to kolejny sprawdzian w ustawieniu zawodników oraz ich zmienników, chociaż nie należy tego oceniać pod kontem gry w sezonie. Wiadomo inne są nastroje i mobilizacja przed sezonem ligowym a inna przed pucharem i trudno w takiej rozgrywce zmobilizować się do pełnej koncentracji. Trener podkreślił także, że na razie zespół nie mierzy tak wysoko, aby sięgnąć po Puchar Polski, lecz zależy mu na zgraniu zespołu i awansowaniu do pierwszej czwórki. Jeżeli tam się znajdą, wtedy będą myśleć o wyższych celach.

Środkowy AZS-u Częstochowa grający z numerem 1 – Bartosz Gawryszewski również pełen optymizmu przygotowuje się do tego sezonu: – Jest jeszcze parę rzeczy, które trzeba dopracować, aczkolwiek wszystko zmierza w dobrym kierunku i myślę że na pierwszy mecz z Sosnowcem będziemy już w pełni gotowi.

MKS MOS Będzin – AZS Częstochowa 1:3 (20:25, 25:20, 16:25, 17:25)

AZS: Oczko, McKienzie, Eatherton, Billings, Gierczyński, Jurkiewicz, Gacek (libero) – Woicki, Kocik, Patucha, Gawryszewski.