Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP kobiet: SPS Politechnika – Dalin Myślenice 0:3

PP kobiet: SPS Politechnika – Dalin Myślenice 0:3

SPS Politechnika Częstochowa przegrała dzisiaj w Pucharze Polski z Dalinem Myślenice. Gospodynie zagrały dobrze - mimo widocznej różnicy klas starały się nawiązać z rywalkami równorzędną walkę.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny miejscowej. SPS po ataku Dalinu w taśmę zdobył pierwszy punkt. Drugi to zasługa Magdy Pietroczuk, której zagrywka sprawiła rywalkom bardzo wiele kłopotów. W kolejnej akcji siatkarki przyjezdne zatrzymały się na bloku Węcławek – Fedorów i było już 3:0 dla Politechniki. Wszystko pomyślnie dla SPS-u układało się do stanu 8:6. Wtedy asa zaserwowała jeszcze Marzena Solska i trener Dalinu poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Reprymenda okazała się bardzo skuteczna, ponieważ myśleniczanki nie tylko wyrównały, ale wyszły na prowadzenie 9:11. W kolejnej akcji bardzo ładnie ze środka siatki zaatakowała Magda Fedorów. Na tym skuteczna gra Politechniki w tym secie się skończyła. Gospodynie stanęły w miejscu i zaczęły popełniać masę głupich błędów. Ostatecznie set przegrany przez SPS do 12.

W drugiej partii spotkania od początku tempo gry narzucał Dalin. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie 2:6, jednak po dwu prostych błędach częstochowianki zbliżyły się na dwa punkty (5:7). Myśleniczanki grały szybką piłkę, więc nie miały problemu ze zgubieniem częstochowskiego bloku. Gdy przeciwniczki prowadziły już 7 oczkami rozgrywająca Magda Pietroczuk posłała piłkę do Dominiki Marszałek. Jej atak został wybroniony, jednak Dominika dopełniła zadanie i zdobyła punkt atakując z piłki przechodzącej. W następnej akcji SPS bardzo ofiarnie zagrał w obronie, jednak piłkę na stronę rywalek musiał oddać za darmo. Dalin zatrzymał się na bloku Solska – Marszałek i było 12:18. Zagrywkę przy pierwszej piłce setowej (16:24) Dalin wykonał sposobem dolnym (!). Politechnice udało się ugrać jeszcze jedno oczko i set zakończył się wynikiem 17:25.Ostatni jak się później okazało set tego spotkania był najbardziej wyrównany. Od początku Politechnika dotrzymywała kroku rywalkom i nie pozwalała im odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Przy stanie 3:5 pojedynczym blokiem na środku siatki popisała się Dominika Marszałek. Za chwilę sędziowie odgwizdali zespołowi z Częstochowy błąd ustawienia, co chyba trochę namieszało w drużynie SPS-u. Rywalki uciekły na 3 oczka, jednak przewagę straciły tak szybko jak zdobyły. W drużynie częstochowskiej bardzo dobrze grała Marzena Solska, która swoimi skutecznymi atakami zdobyła 17 i 18 punkt. 19 oczko to także jej zasługa, ponieważ punkt zdobyła bezpośrednio z pola zagrywki. Kibice spodziewali się zaciętej końcówki, jednak Dalin po raz kolejny pokazał kombinacyjną siatkówkę i prowadził 19:22 i za chwilę 20:24. Politechnika zdobyła 21 punkt dzięki błędowi rywalek, jednak już w kolejnej akcji myśleniczanki zakończyły ten mecz.

SPS Politechnika – Dalin Myślenice 0:3 (12:25, 17:25, 21:25)

Zobacz również:

Puchar Polski kobiet – wyniki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved