Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP kobiet: Sokół Chorzów – Gwardia Wrocław 0:3

PP kobiet: Sokół Chorzów – Gwardia Wrocław 0:3

W dniu dzisiejszym w hali przy ul. Harcerskiej zawodniczki Sokoła podejmowały „gwardzistki” z Wrocławia. Mecz odbył się na hali w której Sokół rozgrywał kiedyś swoje mecze. Jednak jej czar nie zadziałał i chrzowianki poległy w trzech setach.

Każdy z setów toczył się pod dyktando zawodniczek LSK, które „niestety” były o klasę lepsze o gospodyń. Wrocławianki wypracowywały sobie w każdym secie bezpieczną przewagę i starały się „dowieźć” ja do końca. Na szczęście chorzowiankom udało się momentami dogonić rywalki i prowadzić walkę punkt za punkt. W drugim secie skuteczne ataki środkowych Sokoła Patrycji Młodzieniewskiej i Ksymeny Wysockiej oraz dwojącej się Joanny Konsek – pozwoliły ku uciesze publiczności odskoczyć nawet na 5 punktów. Jednak pod koniec seta po serii błędów, bardziej doświadczone wrocławianki doprowadzają do wyrównania a cały set wygrywają 25:22.

Trzeci i ostatni set to od początku przewaga Gwardii, dobrze ustawiany blok do tego trudna techniczna zagrywka Pauliny Gomułki i techniczne ataki Joanny Koprowskiej – te wszystkie elementy sprawiły iż przyjezdne odskoczyły na 3-4 punkty i do końca kontrolowały przebieg meczu.Mecz mógł się podobać, a gospodynie zagrały bardzo dobre spotkanie, pokazując iż porażka w sobotę z SMS-em już dawno została zapomniana. W najbliższy weekend Sokół wyjeżdża na mecz do Gdańska i raczej trudno będzie tam o wygraną.

Sokół Chorzów – Gwardia Wrocław 0-3 ( 20:25; 22:25; 18:25)

Składy drużyn:

Gwardia: Szkudlarek, Kowalska, Koprowska, Lubera, Kupisz, Gomułka, Jagiełło(l)

Sokół: Konsek, Kaczmar, Grząba, Gołda, Młodzieniewska, Wysocka, Settnik(l) – Biernatek, Kania

Zobacz również:

Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved