Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Św. – Stal Mielec 2:3

PP kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Św. – Stal Mielec 2:3

Po ponad dwugodzinnej walce siatkarki AZS-u KSZO Ostrowiec odpadły z rozgrywek Pucharu Polski. W środę, w spotkaniu II rundy, przegrały u siebie z występującą w ekstraklasie Stalą Mielec 2:3.

Pierwszoligowe siatkarki z Ostrowca specjalizują się ostatnio w dreszczowcach. W weekend w lidze dopiero w tie-breaku pokonały ŁKS Łódź. W środę, inaczej niż w spotkaniu z łodziankami, to gospodynie musiały gonić wyżej notowane rywali. Spotkanie rozpoczęło się jednak obiecująco dla ostrowczanek – od prowadzenia 5:1. Mimo to najdłuższy pierwszy set rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero na przewagi. Taka sama różnica decydowała o zwycięstwie w kolejnych trzech partiach, ale dwie z nich padły łupem siatkarek Stali. Najwięcej nerwów kibiców kosztował set trzeci. AZS KSZO prowadził w nim już 20:14, ale Stal zdołała doprowadzić do remisu 21:21, a potem wygrać. Straconych w ten sposób sił zabrakło w tie-breaku. Choć rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń, to znów lepszą końcówkę miały rywalki. Od stanu 10:6 dla Stali punktowały już tylko siatkarki z Mielca.

W sobotę w meczu ligowym AZS KSZO zagra na wyjeździe z Polonia Świdnica.

AZS KSZO Ostrowiec – Stal Mielec 2:3 (29:27, 25:27, 23:25, 25:23, 6:15)

Składy drużyn:

AZS KSZO: Buzała, Gil, Skorupska, Kosiorowska, Brożek, Maj, Kosiarska (libero) oraz Jagiełło, Podleś, Świerszcz.