Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Najważniejsza jest spokojna, równa gra

Najważniejsza jest spokojna, równa gra

fot. archiwum

Jeszcze w poprzednim sezonie Radosław Rybak występował w barwach Jastrzębskiego Węgla. Teraz przyszedł czas na zmianę. Dlaczego wybrał właśnie Politechnikę Warszawa?

Miałem dobre oferty, m.in. z Grecji, Turcji i Izraela. Jednak moja żona jest w ciąży, niedługo będzie rodzić i nie chciałem w takiej sytuacji wyjeżdżać za granicę. Poza tym Warszawa jest dużym miastem w centrum Polski, mam blisko do rodzinnej Rawy Mazowieckiej, a w Politechnice dostałem dobrą, trzyletnią umowę. No i znam trenera Felczaka, który jest spokojnym człowiekiem, a ja nie lubię pieniaczy.

 

Jednak to nie był jedyny powód. 

W Jastrzębiu potrzebowali gwiazd, chcieli stworzyć zespół klasy europejskiej. Ale ja nie chciałem już tam grać, nie wszystko mi pasowało, m.in. stosunek niektórych działaczy do zawodników. Na pewne rzeczy po prostu sobie nie pozwolę. Poza tym nie czułem się dobrze na Śląsku. Ja jestem z wykształcenia weterynarzem, lubię przyrodę, świeże powietrze. A jak z tym jest na Śląsku, to każdy wie. Zacząłem się tam dusić, a przecież spędziłem w Jastrzębiu cztery lata. Chciałem grać w normalnym mieście i spokojnym klubie, a takim są Wózki.

 

Presja nie stanowi dla niego już problemu. A głównym celem na ten sezon jest…

 

Gram w siatkówkę nie od dzisiaj i przyzwyczaiłem się już do presji. Nie boję się tego i zdaję sobie sprawę, że największy ciężar będzie spoczywał na barkach moich i Konrada Malickiego. Ale jestem spokojny, nie mam w Warszawie nic do stracenia. Moim celem jest spokojna, równa gra. Zależy mi również na poprawie zagrywki, czemu powinien służyć brak wielkiej presji wyniku. Gdy gra się na luzie, łatwiej doskonalić elementy gry. Bardzo ważne jest też to, bym nie doznał żadnej kontuzji.

 

 

Na podstawie wywiadu Wojciecha Osińskiego.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved