Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mistrz Polski wygrał w Ozorkowie

Mistrz Polski wygrał w Ozorkowie

Nie było niespodzianki w meczu aktualnego mistrza Polski, Skry Bełchatów z drużyną Bzury Ozorków w II rundzie rozgrywek Pucharu Polski. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0.

Podopieczni trenera Ireneusza Mazura pokonali miejscową Bzurę 3:0 w setach 25:20, 25:23, 25:16. Zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku daje drużynie bełchatowskiej Skry awans do III rundy tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Pierwszy set spotkania przebiegał od samego początku pod całkowita kontrolą Skry, drużyna gospodarzy nie ustrzegała się błędów, co dodatkowo pomagało podopiecznym trenera Ireneusza Mazura. Wynik 25:20 to chyba najmniejszy wymiar kary dla słabo spisującej się w pierwszej partii drużyny z Ozorkowa.

Zupełna metamorfoza nastąpiła w partii drugiej, ostre uwagi trenera Bzury Ozorków najwyraźniej przyniosły efekt, inicjatywę przejmują gospodarze, kilku punktowa przewaga Bzury nad Skrą. Przerwa na rządanie trenera Ireneusza Mazura poskutkowała na tyle, iż straty skrupulatnie zostają odrabiane, głównie dzięki znakomitej grze blokiem, ale też błędom gospodarzy. Końcówka seta należała do drużyny Mistrza Polski, która po niezwykle trudnej wymianie odnosi zwycięstwo w partii drugiej 25:23 i wychodzi na prowadzenie 2:0.

Trzeci set można nazwać setem bez historii, całkowita dominacja Skry od początku do końca seta. Choć drużyna z Ozorkowa stawiła nie mały opór Skrze, to i tak było to za mało, zwycięstwo w partii trzeciej 25:16 oraz w całym spotkaniu 3:0.

Bzura Ozorków – Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)

Skra: M.Dobrowolski, M.Chadala, R.Szczerbaniuk, W.Kiktiew, P.Maciejewicz, R.Wnuk oraz K.Ignaczak oraz A.Stelmach, K.Stelmach, M.Wlazły.

Bzura: Kacprzak, Sęk, Kałużny, Wojciechowski, Sadecki, Wójcik – Mariusz Janiak (libero), Dulanowski, Grabarczyk, Prawda.