Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Hajnówka podejmuje PZU AZS Olsztyn

Hajnówka podejmuje PZU AZS Olsztyn

Tylko kontuzjowanego Pawła Zagumnego zabraknie w składzie wicemistrzów kraju - PZU AZS Olsztyn, którzy dziś zawitają do Hajnówki. O godzinie 18 miejscowy OSiR zacznie mecz z potentatem z Warmii w II rundzie siatkarskiego Pucharu Polski.

Cel AZS-u jest jasny – zdobycie tytułu mistrza Polski. Pucharu jednak też olsztynianie nie odpuszczają. Na Podlasiu zjawią się w najsilniejszym składzie, tym bardziej, że to ostatnie przetarcie przed rozpoczęciem ligi.

W najmocniejszym składzieZ założenia nikogo nie lekceważymy. Także zespół z Hajnówki traktujemy bardzo poważnie. Nie zdradzam nigdy wyjściowego składu przed meczem, ale zagramy raczej w najmocniejszym zestawieniu – mówi trener PZU AZS Grzegorz Ryś.Różne są opinie o rozgrywkach pucharowych. Za zwycięstwo w nich jest jednak przewidziana atrakcyjna nagroda od Polskiej Ligi Siatkówki i choćby dla pieniędzy warto je wygrać – dodaje szkoleniowiec.

W Hajnówce pojawi się grono znakomitych i znanych siatkarzy: Wojciech Grzyb, Piotr Gruszka, Piotr Lipiński, Marcin Nowak, Michał Ruciak, Mark Siebeck, Paweł Papke i Michał Bąkiewicz.

W kadrze zabraknie tylko Zagumnego. Rozgrywający PZU AZSi reprezentacji Polski rehabilituje się po kontuzji złamania reki i palca. Zdjął gips, ale do gry wróci najwcześniej za miesiąc.

Każdy punkt ucieszy

Dla ekipy z Hajnówki to pierwsze w historii oficjalne spotkanie o konkretną stawkę z zespołem z siatkarskiej ekstraklasy. W naszym obozie panuje bojowy duch, chociaż i zawodnicy, i trenerzy zdają sobie sprawę, kto stanie po drugiej stronie siatki.

Cieszymy się, że nasi kibice obejrzą w akcji zespół naszpikowany gwiazdami – mówi trener Jacek Wesołowski. – Wszystko co wygramy w tym meczu będzie naszym sukcesem. Jeden set to byłby wielki wynik.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved