Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > BOT Skra Bełchatów- Gedania Gdańsk 2:3

BOT Skra Bełchatów- Gedania Gdańsk 2:3

Siatkarki BOT Skry Bełchatów były blisko awansu do dalszych rozgrywek Pucharu Polski. Bełchatowianki grające przed własną publicznością, mimo wygranych dwóch pierwszych setów uległy zespołowi Gedanii Gdańsk 2:3 w setach 25:20, 25:17, 18:25, 19:25, 8:15.

Już na początku seta gdańszczanki wypracowały sobie trzypunktową przewagę, którą w dalszej części seta kontrolowały. Dopiero bardzo dobry blok dał bełchatowianką wyrównujący punkt na 12:12, a as serwisowy Marty Łukaszewskiej wyprowadził zawodniczki Skry na pierwsze w tym meczu prowadzenie 14:13. Bełchatowianki nie oddały prowadzenia do końca spotkania, powiększając przewagę m.in. bardzo dobrym atakiem nowej bełchatowskiej rozgrywającej Kingi Baran, a także asem Joanny Stolarskiej. W ataku bardzo dobrze radziły sobie Sikorska i Łukaszewska. Skra wygrała pierwszego seta 25:20.

Set drugi rozpoczął się tak jak set pierwszy. Pierwsze trzy punkty zdobyły zawodniczki Gedanii. Jednak w przeciwieństwie do pierwszego seta bełchatowianki szybko przewagę zniwelowały, m.in. dzięki błędom popełnianym przez gdańszczanki. Dalsza część seta była bardzo wyrównana. Dopiero dobry blok bełchatowianek Baran i Rajkowskiej i kiwka grającej bardzo dobre spotkanie Baran wyprowadziły Skrę na trzypunktowe prowadzenie 17:14. Bełchatowianki do końca seta kontrolowały już grę i wygrały go 25:17.

Początek trzeciego seta zawodniczki Skry także przespały. Natomiast gdańszczanki czując, że jest to ich jedyna szansa aby jeszcze coś ugrać w tym meczu zaczęły grać rozważniejszą siatkówkę. Gdańska rozgrywająca Savochkina uruchomiła środek co przyniosło duże korzyści. Poprawiła się także gra blokiem. Po asie serwisowym Aleksandry Kruk Skra przegrywała już 13:17. Mimo, że bełchatowianki próbowały ratować seta nie udało się dogonić dobrze dysponowane w ataku gdańszczanki. Gedania wygrała seta 25:18.

Początek czwartego seta to dobra gra bełchatowskiego zespołu. Jednak zawodniczki Gedanii nie dały odskoczyć przeciwniczkom na wyżej niż dwa punkty i szybko je dogoniły. Przyjezdne bardzo dobrze spisywały się w ataku, co pomogło im na zbudowanie przewagi. Dobrze zaczął funkcjonować gdański blok, a także w polu zagrywki podopieczne trenera Milewskiego radziły sobie dobrze. Sytuację bełchatowianek próbowała ratować jeszcze Kinga Baran kiwając kilkakrotnie, jednak nie udało się zawodniczkom Skry dogonić Gedanii i przegrały tego seta 19:25.

Set piąty był setem prawdy. Bełchatowianki choć zaczęły dobrze nie potrafiły utrzymać dobrego poziomu gry, popełniając dużą ilość błędów i tym samym ułatwiając przeciwniczkom wygraną. Gedania tak jak w poprzednich setach bardzo dobrze spisywała się w ataku. Tie-breaka gdańszczanki wygrały 15:8 i cały mecz 3:2.

BOT Skra Bełchatów – Gedania Gdańsk 2:3 (25:20, 25:17, 18:25, 19:25, 8:15)