Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska o swoim debiucie i włoskiej lidze

Katarzyna Skowrońska o swoim debiucie i włoskiej lidze

Świetny debiut zanotowała we włoskiej Serie A siatkarek Katarzyna Skowrońska. Jej zespół Minetti Vicenza wygrał z Pallavolo Chieri 3:2, a dwukrotna mistrzyni Europy zdobyła w tym spotkaniu aż 22 punkty.

W niedzielę miałam tremę do chwili kiedy dostałam piłkę od Magdy Śliwy. To była pierwsza wystawa meczu. Skończyłam atak i stres minął – powiedziała Skowrońska.

Magda nie bała się wystawiać do mnie, bo kończyłam ważne piłki. Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem tego meczu. stał na bardzo wysokim poziomie. Mnóstwo było długich wymian. Teraz rozumiem już Gosię Glinkę i Dorotę Świeniewicz, które cały czas mówią, że liga włoska jest najlepsza na świecie. Choć atakowałam najmocniej jak mogłam, piłki często były podbijane. Tu naprawdę poziom obrony jest świetny – podkreśliła Skowrońska.Prawie codziennie mamy dwa treningi – po 3 godziny każdy. W tym 1.5 godziny siłowni. Trenerka Manuela Benelli to bardzo pozytywna osoba. Sama kiedyś była znakomitą zawodniczką i dobrze wie, co dzieje się w naszych głowach podczas meczu. Ostatnio powiedziała nawet, żebyśmy się zbytnio nie stresowały, bo jesteśmy tu nie dla zwycięstwa za wszelką cenę, ale po to, by spełnił się nasz kolejny siatkarski sen – dodała reprezentantka Polski.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved