Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: SPS Zduńska Wola – KPS Wołomin 3:0

II liga mężczyzn: SPS Zduńska Wola – KPS Wołomin 3:0

Znakomicie spisują się od początku nowego sezonu siatkarze SPS-u Zduńska Wola, grający w trzeciej grupie II ligi. Na inaugurację, w meczu wyjazdowym, nie dali szans Jadarowi II Radom, wygrywając 3:0. W drugiej kolejce, w sobotę, 8.10.2005, do Zduńskiej Woli przyjechał KPS Wołomin.

Spotkali się więc dwaj ubiegłoroczni spadkowicze z serii B, ale od pierwszych piłek było widać, że obecnie SPS jest w lepszej dyspozycji i myśli o szybkim powrocie do I ligi. W niespełna godzinę SPS Zduńska Wola pokonał we własnej hali zespół KPS Wołomin 3:0.

Goście, poza drugiem setem, nie byli wymagającym rywalem dla SPS-u. W pierwszym secie siatkarze z Wołomina popełnili całą masę prostych błędów, przez co przegrali tę partię bardzo gładko, do 12. Tylko w drugim secie, po wprowadzeniu kilku graczy rezerwowych przez trenera Grzegorza Zawieruchę, goście byli w stanie podjąć wyrównaną walkę (prowadzili nawet 20:17). Końcówka tej partii ostatecznie należała do drużyny SPS. Ostatnia „odsłona” meczu była kopią seta pierwszego. Od pierwszych piłek SPS dominował na parkiecie i dzięki skutecznym atakom Wojciecha Wesołowskiego i Piotra Pierzchalskiego szybko objął wysokie prowadzenie. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:15. Na wyróżnienie w drużynie SPS zasłużył w tym meczu blok, w którym dominowali Krzysztof Domagała i Marcin Laskowski. Dobrze zagrał także Wojciech Wesołowski – nie do zatrzymania w ataku.

SPS Zduńska Wola – KPS Wołomin 3:0 (25:12, 26:24, 25:15)

SPS: Rafał Hendel, Krzysztof Domagała, Marcin Laskowski, Piotr Pierzchalski, Wojciech Wesołowski, Maciej Kordysz, Sławomir Krypel (libero) oraz Paweł Łojewski, Łukasz Stanisławski, Robert Nowak, Piotr Piotrowski

Trener: Grzegorz Zawierucha

Po dwóch efektownych zwycięstwach, SPS lideruje w tabeli grupy trzeciej II ligi.

źródło: inf. własna, spsautomark.xt.pl