Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Derby opolszczyzny w Pucharze Polski

Derby opolszczyzny w Pucharze Polski

W II rundzie Pucharu Polski spotkają się drużyny z Nysy i Kędzierzyna-Koźla. Stawką meczu będzie awans do gier grupowych. Dla Mostostalu będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie.

Te ekipy w przerwie letniej grały ze sobą dwukrotnie, w obu pojedynkach lepsi okazali się kędzierzynianie. Wygrali 3:2 i 3:1. Mecze miały jednak charakter towarzyski, teraz stawką rywalizacji jest awans do fazy grupowej rozgrywek Pucharu Polski.

Faworytem pojedynku jest oczywiście Mostostal, choć mecz rozegrany zostanie w Nysie. – Drużyna Mostostalu udowodniła ostatnio, że potrafi wygrać z bardzo silną ekipą z Jastrzębia. Była także dwukrotnie lepsza od nas w spotkaniach kontrolnych, więc rzeczywiście można powiedzieć, że jest faworytem – komplementuje rywali Bartosz Kurek , który w zeszłym sezonie występował w barwach Mostostalu, teraz jest zawodnikiem akademików. Ci nie są jednak bez szans, bo… – Derby rządzą się przecież swoimi prawami i będziemy starać się powalczyć o niespodziewane zwycięstwo. Poza tym gramy u siebie – stwierdza Kurek. Atut własnej hali może mieć także bardzo wielkie znaczenie, gdyż siatkarze gospodarzy mogą liczyć na głośny doping miejscowej publiczności, która w dużej liczbie powinna pojawić się na trybunach. Aby wspierać swoich ulubieńców, do Nysy przyjedzie także klub kibica z Kędzierzyna-Koźla.

Ważne może być także to, że akademicy mają już za sobą spotkanie ligowe. W sobotę pokonali Górnika Radlin, podczas gdy Mostostal sezon zainauguruje dopiero w najbliższą sobotę pojedynkiem z Politechniką Warszawa.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski akademicy pokonali bez straty seta imienników z Zielonej Góry, kędzierzynianie rozpoczynają rywalizację w tych rozgrywkach.