Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > BOT Skra przed sezonem- wywiad

BOT Skra przed sezonem- wywiad

fot. archiwum

Już w tę niedzielę Mistrzowie Polski BOT Skra Bełchatów rozegrają pierwsze spotkanie w tym sezonie. Przeciwnikiem energetyków będzie beniaminek Joker Piła. O formie zespołu, jego celach na ten sezon w wywiadzie Marcina Wypycha.

Marcin Wypych: Jak pan ocenia formę drużyny w świetle zbliżających się rozgrywek?

 

Ireneusz Mazur: Myślę, że jesteśmy na takim etapie w którym następuje tzw. przesilenie, czyli okres mniej obciążający treningowo, a troszeczkę więcej gier. Na tym etapie z reguły bywa, że są słabsze momenty. Do tej pory staraliśmy się trzymać formę i widać że trzymamy poziom grania. W moim odczuciu poziom sportowy, forma sportowa naszych zawodników na tym etapie jest przewidywalna. Pozostaje nam niecałe dwa tygodnie, aby zespół nabrał takiej świeżości, dynamiki i chęci walki – to jest nieodzowne. Moim zdaniem ten okres powinien pozwolić nam, żebyśmy grali tą siatkówkę, która jest nieodzowna, żeby nawiązać walkę w Lidze Mistrzów i w PLS-ie. Trudno powiedzieć czy jestem zadowolony, jest to optymalny stan drużyny taki, jaki zazwyczaj bywa po tym etapie przygotowań . 

Michał Winiarski: Na tym etapie przygotowań, wszystko idzie w dobrym kierunku. W zeszłym i obecnym tygodniu mieliśmy dużo spotkań. Jest to też okazja do tego, aby trener wypróbował różne ustawienia. Mam nadzieję, że ta optymalna forma dopisze nam na pierwszym lub drugim meczu ligowym i pozostanie z nami do końca.

 

Mariusz Wlazły: Forma na pewno nie jest zadowalająca, ale też nie jest taka, która by nie pozwalała walczyć. Przepracowaliśmy okres przygotowawczy bardzo dobrze i teraz dążymy do doskonalenia techniki i gry na boisku.

 

MW: Po raz kolejny zespół będzie walczył o Mistrzostwo Polski?

 

Ireneusz Mazur: Na pewno będziemy walczyć. Jesteśmy jednym z zespołów, które realnie mają szansę na walkę o ten tytuł. Oprócz tego mamy także postawione zadanie przejścia pierwszej grupy w Lidze Mistrzów. Dla nas jest to także bardzo istotne, ponieważ są to rozgrywki prestiżowe najlepszych zespołów w Europie. Myślę, że jesteśmy jednym z czterech czy nawet pięciu zespołów, które będą miały szansę walki o Mistrzostwo Polski. Mamy na to szansę i to bardzo realną .

 

Michał Winiarski: Nie będę ukrywał, że chcemy zdobyć Mistrzostwo Polski. Skład mamy dobry, a reszta zależy od nas i od szczęścia .

 

Mariusz Wlazły: Na pewno będziemy walczyć, ale czy je zdobędziemy to się okaże za 10 miesięcy .

 

MW: Kogo najbardziej obawiacie się w tych rozgrywkach? Jaka drużyna może stanąć wam na drodze do Mistrzostwa Polski?

 

Ireneusz Mazur: Ja nie obawiam się rywali tylko ich szanuję – to podstawa! Mamy szacunek dla drużyn i będzie bardzo istotne, żeby nie zlekceważyć żadnego z przeciwników, bo to w końcowym rozrachunku może mieć ogromne znaczenie. Myślę, że bardzo groźne będą zespoły: AZS Olsztyn, AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel oraz Kędzierzyn Koźle czy Resovia Rzeszów .

 

Michał Winiarski: No na pewno będzie się grało ciężko z wszystkimi, bo każdy będzie chciał wygrać z Mistrzem Polski. Jednakże, myślę że głównie będzie się kształtowała piątka – pięć zespołów z którymi będzie się grało bardzo ciężko. Są to: Jastrzębie, Kędzierzyn Koźle, Częstochowa no i Olsztyn. Myślę, że między tymi zespołami rozegra się walka o pierwsze miejsce.

 

Mariusz Wlazły: Są cztery zespoły równe i każdy z tej czwórki może wygrać. Trudno jest określić jakiego zespołu się boimy, na pewno ciężko będzie z Jastrzębiem, Częstochową i Olsztynem.

 

MW: Czego wam życzyć – oprócz Pucharu i Mistrzostwa Polski – na najbliższe miesiące?

 

Ireneusz Mazur: Myślę że zdrowia, zdrowia dla zawodników, a cała reszta to już jest tylko w naszych rękach .

 

Michał Winiarski: Ja myślę, że przede wszystkim zdrowia. Jak zdrowie będzie to i wyniki będą !

 

Mariusz Wlazły: Zdrowia, na pewno zdrowia – przyda się!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved