Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rywale polskich drużyn w Pucharach Top Teams i CEV

Rywale polskich drużyn w Pucharach Top Teams i CEV

Od piątku do niedzieli na całym kontynencie rozgrywane były turnieje II rundy eliminacji do rozgrywek o Puchar Top Teams. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach uzupełniły skład Pucharu CEV, natomiast zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do rundy głównej. Tym samym poznaliśmy już wszystkich rywali polskich zespołów w europejskich pucharach.

Puchar Top Teams mężczyzn

W grupie A, wicemistrz Polski AZS Olsztyn będzie rywalizował z zespołami:Portol Son Amar Palma (Esp)
Autocommerce Bled (Slo)
Seat Volley Nafels (Sui)

Zespół z Nafels zakwalifikował się do rozgrywek grupowych z turnieju eliminacyjnego, którego był gospodarzem (Turniej eliminacyjny Top Teams Cup w Nafels).

Puchar Top Teams kobiet

Centrostal/Focus Park Bydgoszcz także trafił do grupy A. „Polską” stawkę uzupełniły wczoraj drużyny Vollero Zurich oraz Stiinta Bacau. Vollero zakwalifikowało się z turnieju w Zurichu (Turniej eliminacyjny Top Teams Cup w Zurichu), natomiast Stiinta awans wywalczyła w Klagenfurcie (Turniej eliminacyjny Top Teams Cup w Klagenfurcie). Tak więc oprócz Polek w grupie A znalazły się następujące zespoły:

Euphony Tongeren (Bel)
Stiinta Bacau (Rom)
Vollero Zurich (Sui)

Puchar CEV mężczyzn

Stawkę turnieju kwalifikacyjnego Pucharu CEV, którego gospodarzem będzie Jastrzębski Węgiel uzupełnił fiński zespół Sampo Pielavesi (Turniej eliminacyjny Top Teams Cup w Pielavesi). W turnieju w Jastrzębiu Zdroju oprócz czwartej drużyny PLS zobaczymy więc także:

Sampo Pielavesi (Fin)
Piet Zoomers/D Apeldoorn (Ned)
Dinamo Bukareszt (Rom)

Nasz drugi reprezentant w tych rozgrywkach, AZS Częstochowa całkowity skład swojej grupy poznał już podczas losowania Pucharu CEV. Brązowi medaliści MP wystąpią w turnieju w słowackiej Topolsice, a ich rywalami będą:

OK Sostanj Topolsica (Slo)
MOK Rijeka (Cro)
Arkas Saint Joseph Izmir (Tur)

Puchar CEV kobiet

Podobnie jak akademicy z Częstochowy swoich rywali znała także wcześniej Nafta-Gaz Piła. Polki występować będą w Bukareszcie z zespołami:

Rapid Aibo Bukareszt (Rom)
Crvena Zvezda Belgrad (SCG)
VFM Franches-Montagnes (Sui)

Gospodarzem jednego z turniejów Pucharu CEV została Stal Bielsko-Biała. Skład grupy w stolicy Podbeskidzia uzupełnił wczoraj austriacki Post Schwechat, który awansował z Brna (Turniej eliminacyjny Top Teams Cup w Brnie). Tak więc bielszczanki zmierzą się u siebie z ekipami:

Post Schwechat (Aut)
Bayer 04 Leverkusen (Ger)
HCC/net Martinus Amstelween (Ned)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved