Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: GTPS Gorzów Wielkopolski – Olimpia Sulęcin

I liga mężczyzn: GTPS Gorzów Wielkopolski – Olimpia Sulęcin

Dwa punkty dla beniaminka z Sulęcina, jeden dla GTPS. Takie rozstrzygnięcie przyniosły sobotnie, pierwszoligowe derby w Gorzowie Wielkopolskim. Przed spotkaniem goście mówili skromnie o zamiarze wywiezienia z Gorzowa jednego "oczka".

Wróciły wspomnienia

Gorzowianie dopiero kilka dni przed derbowym pojedynkiem zadecydowali o jego przeniesieniu z hali I LO przy ul. Puszkina do obiektu KS Stilon przy ul. Czereśniowej. Kiedyś sala ta była im doskonale znana, ale teraz czuli się w niej dosyć obco. Trzy treningi – popołudniowe w czwartek i piątek oraz poranny w sobotę – okazały się niewystarczające, by znów poczuć jej atmosferę.Przy Czereśniowej znów zapachniało w sobotę wielką siatkówką. Jak za starych, dobrych czasów trybuny już godzinę przed meczem wypełniły się kompletem żywiołowo reagujących kibiców obydwu drużyn. Nad sektorami powiewały flagi i fruwały kilogramy konfetti, a odgłos bębnów i drewnianych deseczek do klaskania zagłuszał nawet myśli. Gorsi nie chcieli być siatkarze, racząc swych sympatyków dobrym, a przy tym dramatycznym pojedynkiem.

Sety na zmianę

Spotkanie tak się ułożyło, że goście wygrywali nieparzyste, a gospodarze parzyste sety. W poszczególnych partiach triumfowały zespoły, które zaczynały grę na boisku, nieco oddalonym od sektora kibiców Olimpii. Czyżby ich doping był aż tak deprymujący?!

W odsłonach numer jeden i trzy gorzowianie mieli dużo problemów z przyjmowaniem zagrywek rywali. Trener GTPS-u Andrzej Stanulewicz próbował ratować sytuację licznymi zmianami, ale tylko w końcówce pierwszego seta – po dwóch z rzędu pomyłkach Łukasza Chajca i poprawieniu rezultatu z 21:24 na 23:24 – był bliski powodzenia.

Partie numer dwa i cztery bezapelacyjnie należały do miejscowych. Spokojną i skuteczną grą na środku siatki imponował w nich Adrian Hunek, zaś dzieła zniszczenia sulęcinian do 15 i 13 dopełnił świetny blok jego kolegów. W czwartej odsłonie seriami skutecznych serwisów popisali się także Konrad Woroniecki i Tomasz Sokołowski.

Dramatyczny tie break

Piątego, rozstrzygającego seta, kibice oglądali na stojąco. Początkowo inicjatywa należała do przyjezdnych, prowadzących dzięki udanym akcjom blokiem: 3:1, 5:2 i 7:4. Gorzowianie – po przytomnym zagraniu Jakuba Malinowskiego – wyrównali na 7:7, by chwilę później znów popełnić kilka prostych błędów i przegrywać: 8:11 oraz 10:13. Emocje sięgnęły zenitu, gdy miejscowi – dzięki uderzeniom Hunka z krótkiej i po autowym zbiciu Artura Kulikowskiego – wyrównali na 13:13 Sulęcinianie speszyli się utraceniem całej przewagi, lecz błyskawicznie odzyskali równowagę. Najpierw Chajec skutecznie zaatakował ze środka, a w następnej akcji rozgrywający gospodarzy Woroniecki zmylił w obronie Daniela Mroza, który wyekspediował piłkę w aut. Sulęcin oszalał z radości!

GTPS Gorzów Wlkp. – Olimpia Sulęcin 2:3 (23:25, 25:15, 15:25, 25:13, 13:15)

Składy:

GTPS: Woroniecki, Olichwer, Malinowski, Sokołowski, Maciejewicz, Hunek, Lamcha (libero) oraz Mróz, Gaca i Krzywiecki

Olimpia: Boguta, Kulikowski, Bartuzi, Żak, Staszewski, Chajec, Dobek (libero) oraz Sekuła, Lorens, Biliński i Glinka

Autor: Robert Gorbat

Wyniki 2. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazetalubuska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved