Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa sparingi Piasta Szczecin

Dwa sparingi Piasta Szczecin

Dwa spotkania kontrolne z beniaminkiem I ligi niemieckiej SC Kopenicker Berlin rozegrały w sobotę przygotowujące się do debiutu w ekstraklasie siatkarki Piasta Szczecin.

Zaplanowany na godziny przedpołudniowe mecz z uwagi na opóźniony przyjazd niemieckiej ekipy rozgrywany był… na czas. Hala zarezerwowana była wyłącznie do godziny 13 i trenerzy umówili się, że gra toczyć się będzie przez 40 minut. Piast wygrał 40:33.

Po południu sparing rozgrywał się według tradycyjnych już zasad, choć Niemki potraktowały mecz w Szczecinie chyba zbyt treningowo. Na parkiet wybiegły w zwykłych różnokolorowych t-shirtach, co przy ubranych w nowe efektowne trykoty szczeciniankach wyglądało dość zabawnie. Sam mecz przebiegał pod dyktando Piasta. Szczecinianki skuteczniej atakowały i pewniej poczynały sobie w obronie. Podopieczne Jerzego Taczały wygrały 4:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:23, 25:14), a pierwszoplanową zawodniczką w zespole szczecińskim była Kinga Kasprzak.Na pewno dyspozycja zespołu na dwa tygodnie przed inauguracją ligi nie jest jeszcze zadowalająca, ale przez ostatnie dni z uwagi na urazy i kłopoty zdrowotne nie mieliśmy okazji trenować w pełnym składzie. Na pewno zespół prezentuje się już lepiej niż na finiszu poprzedniego sezonu, ale mam nadzieję, że za dwa tygodnie będziemy grali jeszcze skuteczniej – mówi trener Piasta Jerzy Taczała.

Działacze Piast prowadzą rozmowy w sprawie wzmocnienia zespołu. Do czynnego uprawiania siatkówki starają się namówić byłą zawodniczkę Chemika Police i reprezentacji Polski Agatę Żebro, która od lat z powodzeniem występuje na parkietach amatorskiej SALPS.

W najbliższą środę szczecinianki wystąpią w Pucharze Polski w Łodzi zagrają z miejscowym ŁKS, a przed inauguracją ligi (22 października z Grześkami Kalisz) planowany jest jeszcze sparring z Naftą Piła.

źródło: kurier.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved