Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rekordowa frekwencja w Bydgoszczy

Rekordowa frekwencja w Bydgoszczy

3:0 z SMS PZPS I Spała i rekordowa jak na Delektę/Chemika frekwencja - I liga siatkówki mężczyzn pasuje do największej bydgoskiej hali. Ponad 1500 widzów na trybunie A - tego nie spodziewali się nawet działacze Chemika. Dotąd, w starej hali przy ul. Glinki, ich mecze oglądało maksymalnie 600 osób.

Fani szczelnie wypełnili sektor od strony Brdy, stali na pylonach i jeszcze wiele miejsc także w dolnej części sektora D. Zadowoleni byli wszyscy: kibice (obejrzeli debiut siatkarzy za darmo), zawodnicy i działacze. – Jestem zszokowany. Nie było takiej publiczności nigdy, odkąd trzy lata pracuję w Bydgoszczy – nie krył trener Paweł Blomberg. – Widzów było więcej, niż oczekiwaliśmy. W takich warunkach gra się dużo przyjemniej – dodał. – Byłoby super, gdyby ta frekwencja rosła – dodał najlepszy w bydgoskim zespole nowy rozgrywający i kapitan Tomasz Borczyński. – To świetnie, że siatkówka może promować się w takich obiektach. Dla moich chłopaków to było duże wyzwanie grać w takiej hali przed taką publiką – chwalił Zdzisław Gogol trener młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Myślę, że moi zawodnicy zdali egzamin i mogę ich pochwalić za odważną grę. Od takich drużyn jak Chemik oni mają się uczyć – dodał.Na bydgoskim parkiecie poza Borczyńskim zadebiutowali jeszcze środkowy Grzegorz Nowak oraz jego konkurenci z tej pozycji Australijczycy Andrew Grant i David Ferguson, którzy od niedzieli są w Bydgoszczy. – Z dnia na dzień będą się czuli pewniej. Zrobili swoje. Mają wspaniałe warunki do gry i muszą dołożyć do tego grę blokiem – stwierdził trener Blomberg.

Chemik Bydgoszcz – SMS PZPS I Spała 3:0 (25:18, 25:16, 25:20)

Zobacz również:

Wyniki 2. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved