Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar Top Teams – Vojvodina Nowy Sad najlepsza na Słowacji

Puchar Top Teams – Vojvodina Nowy Sad najlepsza na Słowacji

Drużyna Vojvodiny Nowy Sad zajęła pierwsze miejsce w grupie, podczas turnieju kwalifikacyjnego Pucharu Top Teams, który odbył się w słowackiej miejscowości Presov. Zawodnicy Vojvodiny pokonali wszystkich swoich rywali tracąc w trzech spotkaniach zaledwie jednego seta. W Pucharze Top Teams Vojvodina zagra w grupie C, a turniej odbędzie się w dniach 25-27 października w Lizbonie.

W pierwszym spotkaniu Serbowie pokonali bez straty seta gospodarzy, drużynę Presov. Jeszcze przed turniejem, trener Vojvodiny, Radovan Dabić mówił, że to będzie najtrudniejszy mecz dla jego podopiecznych, jak się okazało obawa była niepotrzebna.

Z powodu naszych problemów kadrowych to nie my byliśmy tu faworytem – powiedział po pierwszym spotkaniu trener DabićZagraliśmy odważnie i pewnie. Mieliśmy dobre przyjęcie, zwłaszcza dzięki Rojlicowi i Samardzicowi. Jako, że graliśmy bez naszych dwóch podstawowych środkowych to wynik 12 bloków w meczu mogę uznać za na prawdę bardzo dobry. W ataku nieźle zagrał Bojović. Jutro gramy mecz kolejny i mam nadzieję, że przeciwko drużynie Varadzin zagramy tak jak dzisiaj.

Drugi mecz również zakończył się zwycięstwem Vojvodiny. Varadzin zdołał urwał rywalowi zaledwie jednego seta.

Dobrze zagrywaliśmy, popełniając stosunkowo mało błędów. Myślę, że ten mecz był naszym najlepszym spotkaniem w tym rozpoczynającym się sezonie klubowym. Jednocześnie bardzo dobrze broniliśmy. Oczywiście szkoda trzeciego seta, ale dobrze, że chłopcy się pozbierali i pewnie zakończyli spotkanie. Możemy być z siebie zadowoleni – podsumował drugi mecz trener Dabić.

W trzecim spotkaniu zawodnicy Vojvodiny nie dali żadnych szans drużynie Dinama Tiraspol.

Graliśmy naprawdę dobrze technicznie przez dwa sety – ocenił ostatni mecz trener DabićMieliśmy pewne problemy w trzeciej partii, ale ostatecznie potrafiliśmy zakończyć to spotkanie w trzech setach. Moi zawodnicy włożyli w ten całe swoje serce i pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Kiedy już będziemy w komplecie myślę, że będziemy grać jeszcze lepiej i może powalczymy z najlepszymi drużynami.