Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Karo Strzelce Opolskie lepsze w II-ligowych derbach opolszczyzny

Karo Strzelce Opolskie lepsze w II-ligowych derbach opolszczyzny

Jeszcze rok temu te ekipy dzieliły dwie ligi, ale w sobotę nie było tego widać.- Przegrywałem w życiu dużo meczów, ale tak zdenerwowany to już dawno nie byłem. Nie mam słów do postawy zespołu - mówił po derbowej porażce z Karo Strzelce Opolskie trener AZS-u Zbigniew Rektor.

Beniaminek ze Strzelec wręcz rozniósł spadkowicza z Opola. Początkowo akademicy prowadzili kilkoma punktami, ale nie dowieźli przewagi do końca i ostatecznie przegrali do 21. Druga partia to jedyna część meczu, w której o grze opolan można było powiedzieć cokolwiek dobrego. – Wreszcie prezentowaliśmy się tak jak powinniśmy. W efekcie spokojnie wypunktowaliśmy gospodarzy i wygraliśmy do 14 – opisuje Zbigniew Rektor. To jednak był szczyt możliwości opolan. Moment, który zdecydował o końcowym wyniku, to początek trzeciego seta, kiedy przy stanie 3:2 dla Karo w polu zagrywki pojawił się Marek Kucharski. Doświadczony środkowy dokonał rzeczy praktycznie niemożliwej i zdobył 13 punktów z rzędu. – Wszedłem na serwis rozluźniony, a jak już weszły dwa, trzy serwisy, to mogło być tylko lepiej. Przyznaje, że zdarzyło mi się to pierwszy raz w karierze – zaznacza Kucharski.

Drużyna Karo nie popełniała niewymuszonych błędów i realizowała założenia taktyczne. – U nas tego zabrakło. Co ciekawe, mieliśmy przyjęcie na poziomie 70 procent, a atak na 30. Widać więc, że zawiodło to, co było pomiędzy, czyli rozegranie – komentuje Rektor. W ostatnim secie opolanie pogodzili się z porażką i zdobyli tylko 13 punktów. – To konsekwencja poprzedniej partii. Mam nadzieję, że w tydzień uda nam się odbudować psychicznie – kończy szkoleniowiec AZS-u. – Nie spodziewałem się, że pójdzie nam tak łatwo. Cieszę się z udanego debiutu i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować – mówił Kucharski.

PZU Karo Strzelce Opolskie – AZS Opole 3:1 (25:21; 14:25; 25:11; 25:13)