Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I Liga mężczyzn: Skra II Bełchatów – Avia Świdnik 2:3

I Liga mężczyzn: Skra II Bełchatów – Avia Świdnik 2:3

W meczu drugiej kolejki Pierwszej Ligi Mężczyzn, Skra II Bełchatów po niezwykle zaciętym boju uległa świdnickiej drużynie, przegrywając 2:3, kolejno w setach: 24:26, 25:27, 25:21, 25:20, 11:15. Była to pierwsza porażka bełchatowian w tym sezonie.

W szeregach obu drużyn pojawili się zawodnicy, których nie dalej jak jeszcze rok temu mogliśmy oglądać na pierwszoligowych parkietach. Byli to: Bartłomiej Neroj (KPS BOT Skra Bełchatów), Wojciech Pawłowski (AKS Resovia Rzeszów) oraz Marcin Jarosz (AZS Nysa).

Pierwszy set rozpoczął się festiwalem zepsutych zagrywek oraz prostych, wręcz szkolnych błędów własnych po obu stronach siatki. Początkowo tempo gry narzucali zawodnicy ze Świdnika, którzy wykorzystując liczne błędy bełchatowian zdołali odskoczyć im na kilka oczek (2:6). Jednak już po kilku chwilach gospodarze pozbierali się (5:7), a od środkowej fazy seta (14:14) gra toczyła się punkt za punkt. Energetycy przegrali pierwszą partię 24:26.

W kolejnym secie po bełchatowskiej stronie boiska zdecydowanie poprawiło się przyjęcie, co niemalże natychmiast urozmaiciło grę gospodarzy, którzy przez większą cześć drugiej partii prowadzili dwoma lub trzema punktami (7:2, 13:11, 18:15). Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie w końcówce seta. Również i tym razem, podobnie jak w pierwszej partii na przewagi wygrali świdniczanie – 25:27.

Trzecia odsłona tego meczu należała do podopiecznych trenera Sławomira Augustyniaka, którzy bez większych problemów zwyciężyli w tym secie 25:21. Warto wspomnieć, że dwa ostatnie punkty w tej partii zdobył nowy rozgrywający bełchatowian – Bartłomiej Neroj, który ostatecznie wziął sprawy w swoje ręce, zagrywając dwa asy serwisowe.

W czwartym secie do gry przyłączył się Radosław Kolanek zmieniając swojego klubowego kolegę – Roberta Skolimonowskiego. Gospodarze wygrali również i tą partię (25:20), a o zwycięstwie w tym meczu miał zadecydować tie-break.

Piąty set nie zaczął się pomyślnie dla energetyków, którzy najwyraźniej zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo, bo przecież stare siatkarskie przysłowie mówi, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 3:2. Ale nie tym razem. Podobnie jak i w pierwszym secie, tak i w tym zawodnicy Avii Świdnik wypracowali sobie małą przewagę punktową (3:7), której nie oddali już do końca tie-breaka. Bełchatowianie zdołali odrobić kilka oczek (8:9) jednak ostatecznie polegli 11:15, tym samym przegrywając całe to spotkanie 2:3.

Skra II Bełchatów – Avia Świdnik 2:3 (24:26, 25:27, 25:21, 25:20, 11:15)