Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Rozbity Sokół

I liga kobiet: Rozbity Sokół

fot. archiwum

W sobotnie popołudnie siatkarki Sokoła gościły na własnej hali drużynę SMS-u Sosnowiec. Meczom tych dwóch drużyn zawsze towarzyszyły wielkie emocje. Dziś górą były przyjezdne, które rozbiły SCS Sokół w trzech krótkich setach.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami walką punkt za punkt. Później na zmianę przewagę uzyskiwały obie drużyny. Końcówka należała do zawodniczek SMS-u, które po 16 minutach pokonały Sokół 22-25. W drugim secie podbudowane sosnowiczanki od początku uzyskują miażdżącą przewagę nad gospodyniami. W zasadzie każda piłka „wchodzi” w boisko rywalek. Do tego chaos, który zapanował po stronie Sokoła i ten set wygrywają znów zawodniczki SMS-u tym razem do 25:11!

Trzeci i jak się później okazało ostatni set tego meczu to już bardziej wyrówna walka obu zespołów. Dziewczyny dwoiły się i troiły, do tego mogliśmy oglądać bardzo długie wymiany piłek. Wprawdzie w początkowej fazie tego seta lekką przewagę uzyskały chorzowianki, jednak później do głosy doszły znów lepiej tego dnia dysponowane zawodniczki SMS-u. Ostatnia akcja to błąd w obronie kapitan Sokoła i to SMS wygrał tego seta do 23 a cały mecz 3:0.

Po meczu wielka euforia i radość zapanowała wśród zawodniczek i trenerów przyjezdnych a na twarzach chorzowianek smutek. W drużynie Sokoła nic nie funkcjonowało dobrze. Nie było odbioru, zły mecz rozegrały obie rozgrywające, a żelazna Monika Konsek dziś tez się myliła. Poza tym zbyt dużo błędów w polu zagrywki – te wszystkie elementy zadecydowały, iż SMS gładko wygrał.Sosnowiczanki pokazały że w tym sezonie będą ciężką przeszkodą dla każdej drużyny. A zawodniczki Sokoła muszą przełknąć gorzką pigułkę i jak najszybciej o tym meczu zapomnieć, bo już w środę do Chorzowa przyjeżdża Gwardia Wrocław. Kibice mają nadzieje, że już w środę podczas meczu pucharowego zobaczymy całkiem inną drużynę Sokoła.

SCS Sokół Chorzów – SMS Sosnowiec 0:3 (22:25; 11:25; 23:25)

Składy drużyn:
Sokół:
Kaczmar, Gołda, Grząba, Konsek, Młodzieniewska, Wysocka, Settnik (l) – Kania, Fortuna

SMS: Bejga, Staniucha, Zielińska, Gawron, Wojtowicz, Sieczko, Nowakowska (l) – Hałdyn, Jagodzińska, Kaczorowska

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved