Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Św. – ŁKS Łódź 3:2

I liga kobiet: AZS KSZO Ostrowiec Św. – ŁKS Łódź 3:2

W lutym w rozegranym w Ostrowcu turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorek lepsze okazały się łodzianki, wygrywając decydujące o awansie do dalszej fazy rozgrywek spotkanie 3:1. Dziś młode zawodniczki występujące wówczas w juniorskich drużynach odgrywają wiodące role w drużynach seniorek swoich klubów.

W drużynie ŁKS-u na rozegraniu zobaczyliśmy dziś Katarzynę Łubis , a na pozycji libero Katarzynę Ciesielską . Po przeciwnej stronie zagrała tylko Ksenia Maj , wśród rezerwowych była Ewelina Świerszcz , a kontuzjowana do niedawna Dominika Smykiel mecz obejrzała z trybun. Co prawda Łubis i Ciesielską nie muszą się wstydzić swojej gry w Ostrowcu, jednak ze zwycięstwa cieszyć się dziś mogły ostrowczanki.

Mecz rozpoczął się jednak od niespodziewanego prowadzenia łodzianek. Siatkarki ŁKS objęły prowadzenie w pierwszej partii po błędzie w obronie KSZO i skutecznym bloku na Annie Skorupskiej . Co prawda dzięki skutecznym atakom Anny Brożek ostrowczanki doprowadziły do remisu 5:5, ale od tej pory na parkiecie skutecznymi akcjami popisywały się głównie przyjezdne, wygrywając pierwszą odsłonę meczu do 17. W drugim secie ostrowczanki poprawiły serwis – dwa asy Brożek, po jednym Buzały i Skorupskiej. Lepiej zagrały również w ataku – i tu również brylowała Brożek. Taka gra pozwoliła im doprowadzić do remisu.

Wydawało się, że podopieczne Jarosława Bodysa złapały właściwy rytm i gładko wygra kolejne sety, w trzecim ponownie lepsze okazały się zawodniczki ŁKS-u. Walka trwała jednak tym razem niemal według reguły punkt za punkt, a losy tego seta ważyły się do ostatniej piłki. Zacięta walka trwała również w czwartym secie, choć gdy AZS KSZO wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (18:15) kibice w hali przy ul. Świętokrzyskiej powoli już szykowali się do tie breaka. Ambitne łodzianki doprowadziły jednak do remisu 21:21. w decydujących momentach tego seta dwukrotnie Iwona Kosiorowska do spółki z Renatą Gil znakomitym blokiem zatrzymały na siatce najlepszą w drużynie ŁKS-u Małgorzatę Plebanek , kończąc seta zwycięstwem do 22.

Piąty set to już popis ostrowczanek, na czele z kapitan drużyny Iwoną Kosiorowską, która w kończącej mecz części pokazał w końcu to do czego przyzwyczaiła ostrowiecką publiczność – koncert gry blokiem oraz zróżnicowany atak ze środka. Do gry Kosiorowskiej dostroiły się również koleżanki z zespołu i AZS KSZO gładko wygrały ostatnią partię do 8 i cały mecz 3:2.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – ŁKS Łódź 3:2 (17:25, 25:21, 24:26, 25:22, 15:8)

Składy drużyn:

AZS KSZO: Kosiorowska, Maj, Brożek, Gil, Buzała, Skorupska i Kosiarkska (libero)

ŁKS: Rolińska, Wołoszyn, Plabanek, Kubis, Goździewska, Jagła i Ciesielska (libero) oraz Stawik, Gruszecka.