Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gdzie zagra Piotr Gabrych?

Gdzie zagra Piotr Gabrych?

Miał być hitem transferowym w I lidze, a kilka dni temu znów wyjechał na testy do czołowego klubu ligi brazylijskiej. Czy jest szansa, że jednak zagra w Międzyrzeczu? - Jak wróci do Polski to na pewno pomoże Orłowi - mówi trener Włodzimierz Madej.

Jeszcze przed wakacjami informacja z siatkarskich stron internetowych, wtedy traktowana jeszcze jako plotka, mówiąca że olimpijczyk z Aten Piotr Gabrych z rosyjskiej ekstraklasy przeniesie się do I ligi, wywołała u kibiców szok. Nikt nie wierzył, że to jest możliwe. Przecież „Gary” dopiero co zdobywał z Jastrzębiem Zdrój mistrzostwo Polski.

A jednak. W sierpniu Gabrych pojawił się w Międzyrzeczu. – Zawarłem z Piotrem dżentelmeński układ – opowiada trener MOW Orła Włodzimierz Madej. – Znamy się od dawna i mogłem na niego liczyć. Rozmawialiśmy jeszcze przed okresem przygotowawczym do tego sezonu. Wtedy obiecałem mu, że w każdej chwili może się do mnie zgłosić i trenować z Orłem.Siatkarz chętnie przystał na takie rozwiązanie. Uczestniczył w kilkunastu zajęciach prowadzonych przez Madeja, ale przez cały czas szukał sobie nowego klubu, przede wszystkim zagranicznego. Był na testach w zespole mistrzów Hiszpanii. Wrócił, bo Hiszpanie podpisali umowę z tańszym zawodnikiem i nie chcieli skorzystać z jego usług.

Skorzystali na tym gorzowscy kibice. Gabrych wystąpił w przedsezonowym memoriale Ryszarda Świątkiewicza. – Na razie myślę przede wszystkim o trenowaniu, bo mam zaległości – mówił siatkarz – W jakim klubie zagram w tym sezonie jeszcze nie wiem.

Trener zespołu z Międzyrzecza usprawiedliwiał byłego reprezentanta Polski: – Jego cykl przygotowań do sezonu był zachwiany, bo wciąż poszukuje klubu. Trenuje indywidualnie, a optymalna forma może przyjść dopiero za miesiąc. Wtedy to będzie ten Gabrych, którego pamiętamy z występów w ekstraklasie. Jeżeli zostanie w naszym zespole, na pewno będzie dużym wzmocnieniem.

Na tydzień przed startem I ligi, wydawało się, że na zmianę otoczenia jest już za późno. Siatkarz otrzymał jednak propozycję z Brazylii i jeżeli pozytywnie przejdzie testy, zostanie tam na cały sezon. – Piotr zadzwonił do mnie i powiedział, że ponownie wyjeżdża, tym razem do Brazylii – opowiadał Madej. – Transfer do zagranicznego klubu to jego przedsezonowy priorytet. Chciał znowu spróbować swoich sił z najlepszymi. Obiecał mi jednak, że jeśli nie podpisze tam umowy, to wróci do kraju i zagra w tym sezonie w naszej drużynie. Sprawa wyjaśni się do końca w ciągu kilku najbliższych dni.

Z Gabrychem w składzie Orzeł zapewne znalazłby się w czołówce I ligi. – Gdy nie dojdzie do podpisania kontraktu, nie będziemy się na niego złościć – zakończył Madej. – Mamy kilku doświadczonych graczy, którzy z powodzeniem mogą powtórzyć nasze osiągnięcie z poprzedniego sezonu, czyli zająć piąte miejsce.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved