Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo Sokoła Mogilno na inaugurację rozgrywek

Zwycięstwo Sokoła Mogilno na inaugurację rozgrywek

Od wygranej 3:1 z Zawiszą Sulechów, rozpoczęły rozgrywki sezonu 2005/2006 w drugiej lidze siatkarek grupy pierwszej, zawodniczki Sokoła Mogilno. Mecz inauguracyjny w Mogilnie nie był jednak porywającym widowiskiem...

Spotkanie z Zawiszą rozpoczęło się od prowadzenia mogilnianek 2:0. Sokół grał szybko, silnie atakował, podczas gdy sulechowianki zupełnie gubiły się w odbiorze. To zaowocowało szybkim 8:5 po asie serwisowym Eweliny Szaban. Błędy w szeregach Zawiszy były coraz częstsze, a przerwy na odpoczynek brane przez trenera Pawła Gorzelannego przy stanie 11:7 i 16:10 dla Sokoła, nic nie pomagały. Sokolanki pewnie punktowały i po kolejnych skutecznych atakach, na tablicy świetlnej pojawił się wynik 20:13. Udane zagrywki Malwiny Konkolewskiej dały Sokołowi kolejne cztery punkty, a pierwszy set zakończył się zwycięstwem mogilnianek 25:14.

Drugi set to bardziej wyrównana walka i gra punkt za punkt. Notowaliśmy kolejne remisy – 5:5, 8:8 i 10:10. W tym momencie lekką przewagę uzyskały siatkarki Zawiszy, które prowadziły już nawet 14:11. Cenne wskazówki trenera Jurka Patera podczas przerw na odpoczynek, pozwoliły jednak mogilniankom szybko zniwelować przewagę sulechowianek (15:14 dla Sokoła) i po asach serwisowych Magdy Matelskiej i Malwiny Konkolewskiej objąć prowadzenie 20:16. W tym momencie sokolanki zaczęły jednak popełniać więcej błędów w odbiorze, co wykorzystały przeciwniczki i doprowadziły do wyrównania 21:21. Zacięta walka trwała do końca partii. Mogilnianki miały piłki setowe przy stanach 26:25 i 27:26, ale nie potrafiły tego wykorzystać i to ostatecznie siatkarki Zawiszy wygrały drugiego seta 29:27.Trzecia i czwarta partia spotkania, to zdecydowane zwycięstwa Sokoła. W obu partiach drużyna z Sulechowa prowadziła tylko raz (4:3 w III secie), a mogilnianki, popełniające mniej błędów i dysponujące w tej części meczu dobrą zagrywką (seria trzech asów serwisowych Weroniki Strzerzyńskiej na początku czwartego seta), potrafiły wykorzystać swoje atuty. W secie trzecim, kluczowym momentem gry był stan 14:13, kiedy na zagrywkę weszła Joanna Długokęcka i zeszła z niej dopiero przy stanie 19:13. Asy serwisowe Weroniki Strzerzyńskiej i Magdy Matelskiej dopełniły dzieła. W parii czwartej znakomitą zagrywką i atakami popisywała się Weronika Strzerzyńska, dzięki czemu Sokół szybko objął prowadzenie 13:10, 18:11 i wygrał czwartego seta do 21, a całe spotkanie 3:1.

Sokół Mogilno – Zawisza Sulechów 3:1 (25:14, 27:29, 25:20, 25:21)

Składy:

Sokół Mogilno: Magdalena Matelska, Joanna Długokęcka (kapitan), Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Agata Więcek, Marta Żychska oraz Magdalena Pater (libero), Agnieszka Długokęcka, Weronika Strzerzyńska, Monika Seidler. Trener: Jerzy Pater.

Zawisza Sulechów: Agata Niezgoda, Marta Serwa, Marta Dalecka, Ewelina Sobczak, Marta Eckert, Marta Zegartowicz oraz Malwina Malinowska, Marlena Cielebąk. Trener: Paweł Gorzelanny.

Sędziowali:

Dawid Trafankowski (Poznań), Bartosz Świst (Szamotuły)

źródło: sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved