Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Koniec reprezentacyjnej kariery Magdy Śliwy

Koniec reprezentacyjnej kariery Magdy Śliwy

To już koniec wspaniałej, reprezentacyjnej kariery Magdaleny Śliwy. Trener Andrzej Niemczyk podziękował doświadczonej rozgrywającej, która rozegrała w kadrze ponad 300 spotkań, za grę w kadrze jednocześnie proponując, żeby Śliwa dołączyła do sztabu trenerskiego kadry B. - Zgodziła się - powiedział Niemczyk.

Zaakceptowałam argumentację trenera, który twierdził, że Puchar Mistrzów jest etapem przygotowań do mistrzostw świata 2006 – stwierdziła Śliwa.

Z drugiej strony, przykro mi, że nie pojadę do Japonii. To byłoby miłe zakończenie reprezentacyjnej kariery. Myślałam, że udział w Pucharze Mistrzów będzie formą nagrody za zdobycie złota w Zagrzebiu i pojedziemy tam w niezmienionym składzie. Myliłam się. Tylko ja ze złotej drużyny nie znalazłam się w składzie. Dla trenera liczy się wiek, a nie umiejętności… – dodała dwukrotna mistrzyni Europy.W kadrze na Puchar Mistrzów (15-20 listopada) miejsce Śliwy zajmie Katarzyna Skorupa i to jedyna zmiana w porównaniu do składu, który w Chorwacji zdobył mistrzostwo Europy.

Cieszę się na myśl o pracy z kadrą B, tym bardziej, że dobrze znam trenera Leszka Piaseckiego. Musze jednak pogodzić terminy zgrupowań reprezentacji z gra we Włoszech. Zamierzam przecież jeszcze występować na boisku w meczach ligowych – podkreśliła Śliwa.

Kadra Polski na Puchar Mistrzów:

rozgrywające:
Izabela Bełcik,
Katarzyna Skorupa

środkowe:
Agata Mróz,
Sylwia Pycia,
Katarzyna Skowrońska,
Natalia Bamber

atakująca:
Małgorzata Glinka

przyjmujące:
Milena Rosner,
Joanna Mirek,
Dorota Świeniewicz,
Aleksandra Przybysz

libero:
Mariola Zenik

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved