Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A mężczyzn: Zapowiedź 2 kolejki spotkań

PRO A mężczyzn: Zapowiedź 2 kolejki spotkań

Spotkanie mistrza Francji, AS Cannes z drużyną Stade Poitevin, zainauguruje 2 kolejkę francuskiej PRO A mężczyzn (odpowiednik polskiego PLS-u). W Montpellier, drużyna Krzysztofa Śmigla podejmować będzie brązowego medalistę ubiegłego sezonu, Tourcoing. Klubowy Mistrz Europy zagra w stolicy Francji, z drużyną Paris Volley.

Drużyna Montpellier, której barw broni Krzysztof Śmigiel zagra u siebie z byłym zespołem Piotrka Gruszki, Tourcoing. Gospodarze przegrali swój pierwszy mecz, co na pewno zmobilizuje ich jeszcze bardziej przed spotkaniem z podopiecznymi Marcelo Fronckowiaka. Ci z kolei wiedząc, że są faworytami tego pojedynku, zagrają na pewno mniej spięci.

20:30 Montpellier – Tourcoing LilleCiężkie tygodnie czekają klubowego Mistrza Europy, drużynę Tours. Najtrudniejsze ligowe spotkania rozpoczną od pojedynku w stolicy Francji, z drużyną Paris Volley. A dodatkowo już 20 października meczem z volleyball.cz Kladno zainagurują udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, w której, jak sami zapowiadają, chcą obronić zdobyty przed rokiem tytuł.

19:00 Paris Volley – Tours Volley-Ball

Mistrz Francji zagra na własnym terenie z drużyną Stade Poitevin, która w ubiegłym tygodniu bez straty seta pokonała Montpellier. Zaskakująco łatwym zwycięstwem zakończył się tamten pojedynek. Teraz w starciu z AS Cannes, na pewno tak łatwo nie będzie. Guillaume Samica, atakujący Stade Poitevin stanie na przeciwko kolegi z reprezetnacji, Philippe Barca Cysique.

17:30 AS Cannes – Stade Poitevin

Po porażce 1:3, drużyna z Avignion o pierwsze punkty walczyć będzie z Rennes Etudiants. Goście w pierwszej kolejce urwali jedno oczko Paris Volley. Autem dla podopiecznych Cornela Soica będzie na pewno własne boisko, ale czy wystarczy determinacji aby pokonac rywala? Francuskie media twierdzą, że może to być mecz kolejki.

20:00 Avignon – Rennes Etudiants

Drużna z Beauvais, w której od tego sezonu występuje, znany z gry w polskiej lidze (w drużynie Jastrzębskiego Węgla) José Rivera, podejmie na własnym boisku wicemistrza Francji, drużynę Arago de Sete. Zawodnicy Beauvais liczą na pierwsze punkty po przegranej z Tours. Sete wygrało pierwszy mecz z Ajacco i jak przyznają zawodnicy tego klubu jadą do Beauvais po kolejny trzy punkty.

20:00 Beauvais Oise – Arago De Sete

W Narbonne spotka się dwójka debiutantów francuskiej pierwszej ligi. Narbonne Volley (2 miejsce w PRO B w ubiegłym sezonie) zagra przeciwko drużynie z Toulouse (1 miejsce w PRO B w ubiegłym sezonie). Gospodarze już w pierwszej kolejsce sprawili nie lada niespodziankę pokonując mistrza Francji, AC Cannes 3:2. Zawodnicy z Toulouse nie byli gorsi, również wygrali swój pierwszy mecz w PRO A (3:2 z Nice). Spotkanie zapowiada się zatem niezwykle interesująco.

20:00 Narbonne Volley – Spacer’s Toulouse V.B

Drużyna z Nice, która przegrała swój pierwszy mecz uda się w podróż do Ajaccio, gdzie powalczy o kolejne punkty. Każda z druzyn, ma inne cele postawione na ten sezon. Zawodnicy Ajaccio walczą o utrzymanie w lidze, a goście z Nice, chcieliby wejść do fazy play-off PRO A (osiem najlepszych drużyn).

20:00 Gazelec Ajaccio – Nice Volley-Ball

Zobacz również:

2 kolejka francuskiej PRO A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved