Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowski Wkręt-Met przed sezonem

Częstochowski Wkręt-Met przed sezonem

W kadrze Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa jest jedenastu siatkarzy. "Na razie nie planujemy zakupu dwunastego zawodnika, nie ma takiej potrzeby" - mówi asystent Zarządu d/s sportowych i marketingowych AZS SSA Andrzej Szewiński, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w tym klubie.

Przepisy zezwalają na transfery do końca pierwszej rundy. Gdyby coś się stało, odpukać, to wtedy będziemy się nad tym zastanawiali. Współpracujemy z naszym sąsiadem zza miedzy Delicpolem. Na wypożyczeniu jest Michał Żuk.

Ten ostatni jest w kadrze Polskiej Energii Sosnowiec.Dla niego i dla nas jest lepiej, żeby dużo grał– dodał Andrzej Szewiński. – Dlatego nie było sensu trzymać w Częstochowie tego utalentowanego zawodnika.

Nie było jeszcze w AZS-ie oficjalnych rozmów na temat celów sportowych w nowym sezonie.

Moim zdaniem trzeba walczyć o medale – mówi Szewiński. – W mentalności zawodników powinno tkwić wygrywanie w każdym meczu, chęć zdobycia mistrzostwa Polski. Tak ja to widzę.

W dwóch ostatnich sezonach częstochowski klub zdobył dwa brązowe medale. W porównaniu z poprzednim sezonem zaszło sporo zmian. Do klubu przyszli trzej Amerykanie: Brook Billings, David McKenzie i Philip Eaherton.

Od czasów Siergieja Orlenki są to najbardziej klasowi zawodnicy w Częstochowie. Gdy do tego dodamy Bułgara Płamena Konstantinowa w Jastrzębskim Węglu czy Marka Siebecka (PZU AZS Olsztyn), to można powiedzieć, że w tym sezonie w Polskiej Lidze Siatkówki zagrają klasowi zagraniczni siatkarze.

Zapowiadają się naprawdę interesujące rozgrywki ligowe, być może najlepsze w pięcioletniej historii PLS-u – dodaje Andrzej Szewiński. – Mamy w składzie zawodników z reprezentacji, która w igrzyskach olimpijskich w Atenach zajeła czwarte miejsce. Jest ona bardzo wysoko w światowym rankingu.

Skład Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa:

rozgrywający:

Paweł Woicki 1983 182 cm

Jakub Oczko 1981 193

atakujący:

Brook Billings 1980 196

Adrian Patucha 1983 193

środkowi:

Philip Eaherton 1974 207

Wojciech Jurkiewicz 1977 205

Bartosz Gawryszewski 1985 202

przyjmujący:

David McKienzie 1979 195

Krzysztof Gierczyński 1976 193

Marcin Kocik 1979 196

liboro:

Piotr Gacek 1978 185

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved