Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowianka chce nawiązać do tradycji

Częstochowianka chce nawiązać do tradycji

W sobotę rozpoczynają się rozgrywki II ligi kobiet. Po dwuletniej przerwie w tej klasie rozgrywek zobaczymy siatkarki Częstochowianki. Wszystko wskazuje na to, że po kilku chudych latach siatkarki z ul. Rejtana wychodzą na prostą. Częstochowianka jeszcze kilka sezonów temu była najlepszą żeńską drużyną siatkarską pod Jasną Górą.

Trenowane wówczas przez Krzysztofa Dominikowskiego zawodniczki grały w serii B, później spadły do drugiej, a następnie do trzeciej ligi. W tym czasie zmienił się zarząd klubu, na którego czele stanął Julian Chyra, a trenera Dominikowskiego zastąpił Paweł Kapica. Przyniosło to efekty. Już przed rokiem Częstochowianka była dosłownie o krok od powrotu do II ligi. W kwietniu siatkarki wywalczyły awans, wygrywając turniej barażowy w Pile.

W tym sezonie zarząd klubu postawił nam jeden cel: utrzymanie – mówi Paweł Kapica. – Będzie to trudne zadanie, gdyż w okresie wakacyjnym nie udało się nam wzmocnić, jednak widząc zaangażowanie dziewczyn, wierzę, że nam się uda.Pierwszym przeciwnikiem częstochowskich siatkarek będzie PLKS Pszczyna. – To drużyna, która w tym sezonie walczy o awans do I ligi – dodaje trener Częstochowianki. – Będzie trudnym rywalem, jednak postaramy się pokazać z jak najlepszej strony. Nastroje w drużynie są bojowe, co mnie niezwykle cieszy.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę, w hali MOSiR-u przy ul. Rejtana o godz. 17. Wstęp wolny.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved