Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > „Arek” – nagroda dla młodych sportowców

„Arek” – nagroda dla młodych sportowców

„SuperExpress” chce, by co roku jednemu młodemu polskiemu sportowcowi lub sportsmence przyznawana była nagroda, która będzie się nazywała AREK.

Będzie to posążek młodzieńca całującego piłkę. To był taki charakterystyczny „magiczny” gest, który Arek Gołaś zwykł wykonywać przed serwisem, prośba do piłki, żeby celnie leciała.

Pomysł powołania do życia kapituły, która by tę nagrodę przyznawała, zaakceptował Polski Komitet Olimpijski, który rokrocznie będzie przyznawał laureatowi nagrodę.– Pomysł jest dobry. Niech co rok jakiś młody sportowiec dostaje nagrodę, a przy okazji niech pamięć o Arku będzie odnawiana. Jeśli będę czuła się na siłach, wejdę w skład kapituły tej nagrody – powiedziała żona tragicznie zmarłego siatkarza, Agnieszka Gołaś.

– Tak, jestem za. Tylko jedno chciałbym zmienić: datę wręczania nagrody. Niech to nie będzie data śmierci mojego syna, bo myślę, że w każdą rocznicę my będziemy tu z nim. I nikt wtedy nie będzie w stanie uczestniczyć w żadnej uroczystości, w żadnym wręczaniu nagród – dodał Tomasz Gołaś.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved