Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dobry humor trenera Jana Sucha

Dobry humor trenera Jana Sucha

fot. archiwum

- Teraz jest zupełnie inaczej niż w poprzednim sezonie - mówi trener Resovii, Jan Such. - Skrzydłowi musieli być środkowymi, środkowi przyjmującymi, a ci ostatni rogrywającymi. Kontuzje goniły kontuzje. Teraz trener Such dysponuje trzynastoma zawodnikami i z jednego musi sam zrezygnować.

Trwa ostra walka o miejsce w pierwszej szóstce. Do rywalizacji włączył się Zbigniew Zieliński. – Nic też dziwnego, że humor mam dobry – twierdzi rzeszowski szkoleniowiec.

 

Resovia jest już w Kędzierzynie, gdzie od dzisiaj zagra w turnieju. Wczoraj po południu miała trening. W czwartek zagra z Jastrzębskim Węglem (17.00) – swoim pierwszym rywalem w Polskiej Lidze Siatkówki. 

– W tym zespole nie ma już nikogo, kto grałby za moich czasów – powiedział Jan Such. – Z poprzedniego sezonu pozostał tylko Daniel Pliński . Mają na pewno świetnych zawodników. Na razie muszą się zgrywać. Jutro na własnej skórze doświadczymy co potrafią Konstantinow czy Stefanow .

 

Po Jastrzębskim Węglu, Resovia zagra z Mostostalem-Azot i Jokerem Piła. Do spotkania z tym ostatnim wybiegnie druga szóstka.

 

– Będziemy oszczędzali siły na spotkanie z Jadarem w Pucharze Polski – dodaje trener Such. – Na pewno jest to silny zespół, a sławnych nazwisk ma więcej niż my. Dla nich to będzie prestiżowe wydarzenie. My jak awansujemy, to zagramy najpewniej z Gwardią Wrocław i PZU AZS Olsztyn. Gdy wicemistrz Polski przejedzie do nas, to kilka tysięcy ludzi znów przyjdzie do hali. W czasie turnieju 100-lecia nie zagrali z przyczyn oczywistych.

 

Mecz z Jadarem Radom, w Pucharze Polski, pokaże TVP3 (niedziela, 14.30). – To jest bardzo fajna sprawa, że takie spotkania można zobaczyć w telewizji – powiedział Jan Such.

 

Obecnie wyjściowy skład Resovii wygląda następująco: Pilarz, Józefacki, Perłowski, Szczygieł, Gradowski, Łuka, Kubica (llbero). – Mamy w tym sezonie młody zespół, wsparty zawodnikami doświadczonymi. Naszym celem jest miejsce w ósemce, ale wywalczone spokojnie – kończy trener Such.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved