Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Krzysztof Stelmach: grupa w LM robi wrażenie

Krzysztof Stelmach: grupa w LM robi wrażenie

fot. archiwum

- Skład naszej grupy Ligi Mistrzów rzeczywiście robi wrażenie - mówi Krzysztof Stelmach, który po piętnastu latach gry we Włoszech powrócił do Polski. - Jednak to wcale nie znaczy, że stoimy z góry na straconej pozycji. Uważam, że Skrę stać na awans do następnej rundy, a tam wszystko jest możliwe.

Przypomnijmy, że mistrz Polski BOT Skra Bełchatów zagra w grupie D z Lokomotiwem Biełgorod, EMU RPA Perugia, Lewskim Siconco Sofia i Buducnostią Podgoricką Banką. 26 października bełchatowianie zadebiutują w LM meczem u siebie z Lokomotiwem. Włoski zespół, w którym gra Sebastian Świderski , podejmą 14 grudnia.

 

Mecze LM i Polskiej Ligi Siatkówki odbędą się już w nowej, zmodernizowanej hali, która próbę generalną przeszła w ostatnią sobotę i niedzielę. 

Rzeczywiście hala robi wrażenie i jest to kolejny krok ku Europie – mówi Krzysztof Stelmach . – Obiekty w jakich odbywają się rozgrywki również świadczą o poziomie ligi. Jest to średni standard włoski, gdzie widownie hal mogą pomieścić od dwóch do pięciu tysięcy widzów. Na pewno mamy już prawdziwą halę do siatkówki.

 

Na pytanie co jeszcze trzeba poprawić w drodze do europejskich standardów Krzysztof Stelmach odpowiada: – Wiele. Na pewno jesteśmy krajem biedniejszym niż Włochy – powiedział. – Nie chcę tutaj dużo się rozwodzić. Trzeba poprawić rzeczy drobne i duże. Jest wiele do zrobienia w sferze psychiki i mentalności. Na to potrzeba dużo czasu. Np. trener nie musi wszystkiego pilnować. Dużo zależy od samego zawodnika. Jeżeli ktoś nie chce, to nikt za niego czegoś nie wykona.

 

Krzysztof Stelmach grał w turnieju w Bełchatowie. – Traktujemy takie zawody jako element zgrania i przygotowań – powiedział. – Nie odkryję chyba Ameryki gdy powiem, że o czołowe miejsca walczyć będą cztery zespoły – poza nami jeszcze Olsztyn, Częstochowa oraz Jastrzębia. To będzie czołówka.

 

Po powrocie do Polski Krzysztof Stelmach zamieszkał w Częstochowie. – Klub ma też mieszkanie dla zawodników w Bełchatowie – powiedział. – Czasem dojeżdżam, a gdy zachodzi taka potrzeba to zostaję. Kiedy przyjdzie zima i warunki na drogach pogorszą, to pewnie w Bełchatowie będę nocował częściej.

 

Zobacz również:

Grupy Ligi Mistrzów 2005/2006

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved