Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joker Piła przed sezonem

Joker Piła przed sezonem

fot. archiwum

Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas od inauguracji rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Absolutny beniaminek - Joker Piła w pierwszej kolejce zagra z mistrzem Polski - Skrą Bełchatów. Siatkarze Jokera właśnie wrócili z międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Lipsku.

Podopieczni Dariusza Luksa spisali się znakomicie – pokonali słoweński Prevent Maribor 3:0, VC Florie Vrevok Nieuwegein 3:0 oraz przegrali z VV Lipsk 2:3. Mimo porażki w ostatnim pojedynku Joker wygrał turniej.

 

Jestem bardzo podbudowany postawą zespołu, a także postępami jakie zrobili młodzi zawodnicy. Wiem, że kilka nazwisk z naszego klubu już trafiło do notesów menedżerów – mówi Jerzy Jasiński , prezes Jokera. 

Pilanie w najbliższą środę rozegrają wyjazdowe spotkanie Pucharu Polski z beniaminkiem I ligi – MCKiS Jaworzno. Po tym meczu udadzą się do Kędzierzyna Koźle, gdzie wystąpią w silnie obsadzonym turnieju. Oprócz gospodarzy – siatkarzy Mostostalu zagrają Resovia i Jastrzębski Węgiel.

 

15 października nastąpi inauguracja rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Joker zagra z aktualnym mistrzem Polski – Skrą Bełchatów. Pojedynek ten będzie transmitowany przez stację Polsat i nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia meczu (prawdopodobnie 13 lub 14).

 

Niestety, do tej pory nie udało się działaczom Jokera znaleźć strategicznego sponsora. – Nie wiem, może jesteśmy jeszcze mało znanym klubem w Polsce – zastanawia się prezes Jasiński. Władze klubu są jednak dobrej myśli i udział Jokera w rozgrywkach nie jest zagrożony bowiem wpisowe – 100 tysięcy złotych zostało przelane na konto PLS.

 

W pierwszych meczach trener Dariusz Luks nie będzie skorzystać z usług nowego zawodnika – Adama Nowika , który wraca do zdrowia po złamaniu kości strzałkowej. Za cztery tygodnie ma wznowić treningi, być może jeszcze w tym roku wystąpi w ligowych meczach.

 

– Nie jest łatwo przyciągnąć sponsorów do klubów sportowych – mówi prezes Jokera, Jerzy JasińskiNależało by przede wszystkim zmienić przepisy dotyczące finansowania sportu w naszym kraju. Do tego jesteśmy świeżo po wyborach, a kolejne przed nami, nie ma stabilnej sytuacji w kraju, co nie ułatwia nam rozmów z firmami. My dotąd byliśmy bardzo lojalnym i solidnym przedstawicielem naszych sponsorów.

 

Autor: Maciej Pawlicki

źródło: Gazeta Poznańska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved