Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Skra Bełchatów gromi ŁKS

I liga: Skra Bełchatów gromi ŁKS

W pojedynku trzeciej kolejki I ligi kobiet Skra Bełchatów podejmowała drużynę tegorocznego beniaminka - ŁKS Łódź. Podopieczne szkoleniowca Wiesława Czai w oszałamiającym tempie rozgromiły łódzki zespół, pewnie wygrywając 3:0.

Pierwsza partia tego spotkania, podobnie zresztą jak i całego meczu zdecydowanie nie zasługuje na miano ciekawego i porywającego widowiska. Gospodynie już od pierwszych piłek wypracowały sobie kilku punktową przewagę, nie pozwalając swoim rywalkom zbliżyć się choćby na kilka oczek. Przy stanie 6:2 dla bełchatowianek, selekcjoner łódzkiej ekipy prosi o czas. Po chwili jest już 16:6 i z każdą minutą sytuacja łódzkich zawodniczek robi się coraz bardziej nieciekawa. Set kończy się atakiem Marty Łukaszewskiej , która wybija piłkę po bloku w aut. Bełchatowianki wygrywają 25:15 i prowadzą już 1:0.

Drugi set rozpoczął się długą wymianą po obu stronach siatki, której towarzyszyły owacje kibiców. Pierwszy punkt zdobywają łodzianki, po błędzie Skorupy , która posyła piłkę w aut. Druga odsłona tego spotkania łudząco przypomina poprzednią. W ekipie gości wyraźnie zabrakło dobrego przyjęcia, co w znacznym stopniu utrudniało grę łodziankom. Drużyna beniaminka nie ustrzegła się również błędów własnych, których było aż nadto. Łodzianki zagrywały w siatkę lub też atakując posyłały piłki w aut. Na nic zdały się rady trenera Klimczyka , jego podopieczne przegrały kolejną partię ponownie nie wychodząc z dwudziestki – 25:18.

W trzeciej i ostatniej odsłonie tego meczu na boisku zobaczyliśmy Monikę Stasiak , która zajęła miejsca swojej koleżanki – Gosi Skorupy . Pierwszy punkt dla Skry asem serwisowym wywalczyła Sikora, która w następnej akcji postawiła szczelny blok, do którego dołączyła Łukaszewska. W środkowej fazie seta obie drużyny grały punkt za punkt, dziarsko broniąc nawet najtrudniejsze piłki. Przy stanie 23:19 dla Skry Kinga Baran po raz kolejny zagrywa piłkę w okolice dziewiątego metra, pozostawiając tym samym libero ŁKSu bez szans. Jednak kolejnego serwisu nowa rozgrywająca bełchatowskiej drużyny nie może zaliczyć do udanych, bowiem zagrywa piłkę w sam środek siatki 24:20, kolejnego meczbola broni Ciesielska , ale chwilę później Magdalena Bomberg zdobywa ostatni punkt dla swojego zespołu – jest 25:21, Skra wygrywa to spotkanie, tym samym zapisując na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Na wyróżnienie z całą pewnością zasługują Sikora, Łukaszewska i Rajdowska , które przez większość spotkania grały na równym, bardzo wysokim poziomie.

KPS SKRA Bełchatów – ŁKS Łódź 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

Składy drużyn:

SKRA: Baran, Łukaszewska, Sikora, Stolarczyk, Skorupa, Rajkowska oraz Dudek (l).

ŁKS: Jagła, Plebanek, Goździewska, Wołoszyn, Łubis, Rolińska – Ciesielska (l) – Gruszecka, Wojtczak, Mikołajczyk, Stawik