Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grześki Kalisz „korespondencyjnie” uległy Tenerife Marichal

Grześki Kalisz „korespondencyjnie” uległy Tenerife Marichal

fot. archiwum

Grześki Kalisz nie zdobyły Superpucharu Polski, przegrywając 2:3 z Centrostalem Fokus Park Bydgoszcz. Mistrzynie Hiszpanii - Spar Tenerife Marichal, zdobyły Superpuchar Hiszpanii, pokonując 3:0 Hotel Cantur.

Mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, Grześki Kalisz (Winiary), spotkały się w minioną niedzielę, w Szamotułach, w walce o Superpuchar Polski 2005, ze zdobywczyniami Pucharu Polski – Centrostalem Fokus Park Bydgoszcz. Mecz zakończył się zwycięstwem bydgoszczanek 3:2, które w ten sposób zostały historycznymi, pierwszymi zdobywczyniami Superpucharu.

Podobne mecze o Superpuchar organizowane są także przez inne federacje siatkarskie. Między innymi, w miniony weekend, walkę o Superpuchar Hiszpanii, stoczyły zawodniczki Mistrza Hiszpanii z ubiegłego sezonu – Spar Tenerife Marichal, z drużyną Hotel Cantur Costa Mogán. Mistrzynie Hiszpanii okazały się lepsze, wygrały 3:0 i zdobyły trofeum.

Spar Tenerife Marichal – Hotel Cantur Costa Mogan 3:0(25:19, 25:23, 25:16)

W „korespondencyjnym pojedynku”, Hiszpanki okazały się więc lepsze od mistrzyń Polski. Ciekawe, czy udowodnią to także w bezpośredniej walce na parkiecie. Spar Tenerife Marichal jest jednym z grupowych przeciwników kaliskich Grześków w Lidze Mistrzyń, w sezonie 2005/06. Pierwsze spotkanie tych zespołów odbędzie się w Tenerife. W rewanżu, Grześki podejmą hiszpański zespół na parkiecie w podkaliskim Opatówku.

- pierwsza runda Ligi Mistrzyń:
1/2/3 listopada:  Spar Tenerife Marichal - Grześki Kalisz

- rewanżowa runda Ligi Mistrzyń:
3/4/5 stycznia:   Grześki Kalisz Spar Tenerife Marichal

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, inne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved