Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Pójdą śladami Złotek

Pójdą śladami Złotek

Trzeba wypić mleko z sosem tabasco, później przejść sprawdzian umiejętności siatkarskich, a na koniec jeszcze zatańczyć i zaśpiewać. Aby zostać przyjętą do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu, dziewczyny musiały przejść niezły sprawdzian.

Ale opłaciło się. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, wiszące na ścianach szkoły. Z fotek śmieją się do nas m.in. Ola Przybysz, Iza Bełcik i Kasia Skowrońska – które tydzień temu cieszyły się ze zdobycia złotego medalu mistrzostw Europy.

Mamy sześć absolwentek w złotej kadrze Andrzeja Niemczyka. Oprócz tej trójki są jeszcze Sylwia Pycia, Agata Mróz i Natalia Bamber. Mamy się czym pochwalić – dodaje dyrektor szkoły, Stanisław Binkiewicz.15-latki, ubrane w odświętne stroje, nie kryły, że marzą o takiej karierze. W kocich maskach na twarzach dzielnie przechodziły chrzest, jaki zgotowały popularnym kotom, a w tym przypadku „kociakom”, starsze koleżanki.

Wytrzymamy nie takie rzeczy. Był już u nas trener Niemczyk, pokazywał złoty medal. Aż miło było patrzeć – śmieje się 15-letnia Magda Wawrzyniak z MTS Myszków. Do SMS-u trafiła razem ze swoją siostrą bliźniaczką – Kasią.

W SMS uczy się też Gabrysia Wojtowicz. – Jestem tu najwyższa – śmieje się Gabi (200 cm, red). – Ale inne dziewczyny mnie doganiają. W mojej klasie są trzy laski powyżej 190 cm. Tu jest wysoki poziom (śmiech).

źródło: reprezentacja.net, Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved