Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarki grały towarzysko w Częstochowie

Siatkarki grały towarzysko w Częstochowie

Siatkarki Politechniki Częstochowskiej zajęły pierwsze miejsce w Turnieju Otwarcia Sezonu, który toczył się w hali MOSiR-u przy ul. Rejtana. Drugie miejsce wywalczył beniaminek drugiej ligi Domex AZS AJD Częstochowianka. W turnieju wzięły udział również AZS Radom i Budowlani Toruń.

Zwyciężyły siatkarki Politechniki Częstochowskiej. Chociaż w rozgrywkach ligowych nie wiedzie im się zbyt dobrze, w piątek i sobotę nie dały rywalkom szans. W trzech spotkaniach wywalczyły komplet punktów, tracąc jednego seta w meczu z Częstochowianką.

W drużynie SPS-u zadebiutowała Marzena Solska, siostra byłego środkowego AZS-u Andrzeja Solskiego.Zrobiła bardzo dobre wrażenie i bardzo bym chciał, aby u nas grała – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak. – Wszystko to się jednak wiąże z dużymi kosztami i nie wiem, czy uda mi się znaleźć odpowiednie fundusze. Musimy wpłacić 1500 zł Sokołowi Chorzów, 1450 zł PZPS-owi, a ja naprawdę nie mam takich pieniędzy.

Dla Częstochowianki był to już ostatni sprawdzian przed startującą za tydzień ligą. Zdaniem trenera zespołu Pawła Kapicy wypadł dobrze.

Odnieśliśmy dwa cenne zwycięstwa w meczach z zespołami, które – tak jak my – grają w drugiej lidze – mówi. – W porównaniu z turniejem, który graliśmy dwa tygodnie temu w Politechniku, dziewczyny zagrały zdecydowanie lepiej. W każdym z rozegranych spotkań rozpoczynałem mecz inną szóstką i przyznam szczerze, że byłem zadowolony z gry całego zespołu. Dziewczyny pokazały, że potrafią walczyć.

Kolejność końcowa turnieju:

1. SPS Politechnika Częstochowa
2. Częstochowianka
3. AZS Politechnika Radom
4. Budowlani Toruń

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved