Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bydgoski Chemik rozpoczął walkę o awans do PLS

Bydgoski Chemik rozpoczął walkę o awans do PLS

Delecta/Chemik osiągnął w Jaworznie to, co chciał. Wygrał mecz na inaugurację I ligi. Nie stracił seta i zainkasował trzy punkty. Zwycięstwo podopiecznych Pawła Blomberga, którzy nie ukrywają wysokich aspiracji ani przez chwilę nie było zagożone.

Zwycięstwo podopiecznych Pawła Blomberga, którzy nie ukrywają wysokich aspiracji ani przez chwilę nie było zagożone. – Przed meczem postawiłem przed zespołem trzy cele. Po pierwsze wygrać, po drugie zainkasować trzy punkty, a po trzecie zagrać tak, by obyło się bez zbędnych nerwów. Trudno nie być zadowolonym skoro wszystko co zakładaliśmy udało się nam zrealizować. Cały zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i to dobry prognostyk na przyszłość – mówił po meczu trener Paweł Blomberg.

Wszystkie sety sobotniego meczu miały bardzo podobny przebieg. Bydgoszczanie bardzo szybko uzyskiwali kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali już do końca. Gospodarze, ani przez chwilę nie byli w stanie zagrozić rywalom. – W takich meczach ze słabszymi rywalami trzeba na początku zawsze się spiąć, by szybko pokazać rywalom kto jest lepszy. Potem jest już znacznie łatwiej – mówi Krzysztof Wójcik libero i drugi trener Delecty/Chemika.

Najlepsza w wykonaniu gości była trzecia partia spotkania, w której po serii udanych zagrywek Krzysztofa Kocika Delecta/Chemik prowadził już 7:1. To całkowicie załamało siatkarzy Energetyka, którzy już do końca tego seta i meczu byli już tylko tłem dla przyjezdnych wśród których popisową partię rozgrywał wspomniany już Krzysztof Wójcik. – Cały zespół zagrał świetnie. Chłopaki wyszli pewni swego i o to chodzi. Jeśli na każde spotkanie będziemy wychodzić z takim nastawieniem to jestem bardzo dobrej myśli – dodał Wójcik.

Od dzisiaj z drużyną trenować też będą dwaj Australijczycy Andrew Grant i Dave Ferguson, którzy wczoraj przybyli do Bydgoszczy.

Energetyk Jaworzno – Delecta/Chemik 0:3 (20:25, 21:25, 15:25)