Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > AZS Białystok dwukrotnie pokonał w Łodzi ŁKS

AZS Białystok dwukrotnie pokonał w Łodzi ŁKS

Białostockie siatkarki Pronaru Zeto AZS dwukrotnie pokonały pierwszoligowy ŁKS Łódź. Dwumecz w Łodzi był dla białostockich siatkarek ostatnim sprawdzianem formy przed zaczynającymi się za tydzień zmaganiami w II lidze. Teoretycznie mocny rywal nie zawiesił jednak zbyt wysoko poprzeczki.

Szczególnie w pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze – wyjaśnia Wojciech Piotrowski. – Zagrały z dużym zaangażowaniem, dzięki czemu wygraliśmy wszystkie cztery zaplanowane partie.

Trzy sety toczone były do 25 punktów, jedynie czwarty, jak w tie-breaku – do 15. Białostoczanki prowadziły różnicą kilku punktów, sporo oczek zdobyły skuteczną grą blokiem.Widać, że poświęcamy temu elementowi na treningach dużo czasu – wyjaśnia trener Tobolski. – Nieźle dziewczęta zagrały także w ataku. Punkty przede wszystkim zdobywały skrzydłowe, mniej atakowały środkowe.

W drugim meczu białostoczanki wygrały 3:1.

Obie drużyny potraktowały mecz mniej poważnie, nie było odpowiedniego zaangażowania – dodaje trener AZS-u. – Ale pewne wnioski wyciągnąć można. Robimy sukcesywne postępy we wszystkich elementach gry. Najbardziej poprawić musimy jeszcze przyjęcie. Mamy zupełnie inny zespół niż w poprzednim sezonie. Lepszy.

Sezon ligowy białostoczanki zainaugurują w sobotę spotkaniem z rezerwami Gedanii w Gdańsku. W tej samej grupie wystąpi inna białostocka drużyna – WSAP AZS – która na wyjeździe spotka się z Warmissem Olsztyn.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved