Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > OSiR Hajnówka rozpoczyna dzisiaj I-ligowe granie

OSiR Hajnówka rozpoczyna dzisiaj I-ligowe granie

Dzisiaj, siatkarze OSiR-u Hajnówka, o godz. 18:00, meczem z drugim zespołem Skry Bełchatów, zainaugurują drugi sezon na pierwszoligowych parkietach. - Chcemy zająć miejsce w pierwszej szóstce - deklaruje Marek Antoniuk, jeden z trenerów hajnowian.

Marek Antoniuk dobrze ocenia okres przygotowawczy do sezonu: – Z przygotowań jestem jak najbardziej zadowolony. Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani siłowo oraz kondycyjnie. W porównaniu do poprzednich przygotowań drużyna rozegrała też więcej spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem ligi. Tak więc zespół powinien być bardziej zgrany już na początku rozgrywek.

Zmartwieniem trenerów i działaczy jest to, że nie wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji od początku sezonu: – Trzech siatkarzy zmaga się z urazami – Krzysztof Hajbowicz, Grzegorz Szumielewicz oraz Maciej Wesołowski. Krzysiek już w tym tygodniu powinien zdjąć gips i czeka go jeszcze miesięczna rehabilitacja. Dopiero za około półtora miesiąca może wrócić do gry. Z kolei Grzesiek miał pękniętą kość śródręcza. Niestety, dobrze się ona nie zrosła. Nie może więc występować ani na pozycji przyjmującego, ani atakującego. Jeżeli okaże się, że potrzebny jest dodatkowy zabieg, jego przerwa od gry może potrwać około trzech miesięcy. Natomiast Maciek ma problemy z kolanem, a konkretnie z wiązadłami. Na dzień dzisiejszy ma miesiąc z głowy, ponieważ czeka go rehabilitacja. Jeżeli nie przyniesie ona oczekiwanych efektów – opuchlizna nie zniknie – również potrzebny będzie zabieg i wtedy przerwa potrwa około trzech-czterech miesięcy.W drużynie przed sezonem nastąpiły zmiany kadrowe, ale trener twierdzi, że były one umiarkowane: – Znaczących zmian nie dokonaliśmy. Odszedł Kacperski, ale w jego miejsce przyszło kilku innych, młodych zawodników. Wszystko zostało zrównoważone. Są to perspektywiczni, młodzi siatkarze, którzy powinni ogrywać się w tym sezonie, nabierać doświadczenia. Mamy już wcześniej ustalony trzon zespołu, ale szansę na grę będzie miał także jeden, może dwóch nowych zawodników. W obecnej sytuacji powinien grać Waldemar Świrydowicz, który dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Jest jeszcze Kamil Skrzypkowski, który może zastąpić Szumielewicza. Daniel Saczko z kolei, mógłby występować jako libero lub atakujący. Na tych dwóch pozycjach może również grać Kamil Łyczko. Chociaż oczywiście lepiej byłoby, gdyby zawodnicy ci grali tylko na jednej pozycji. O sile drużyny powinien jednak decydować Maciej Wołosz.

W poprzednim sezonie jako beniaminek, hajnowianie mieli za cel utrzymanie się w lidze – ten cel osiągnęli. W tym sezonie zamiary są już ambitniejsze: – Chcemy zająć miejsce w pierwszej szóstce. Na pewno postaramy się sprawić kilka niespodzianek. Ale żeby walczyć o wyższe cele, należy mieć kadrę 12 równorzędnych zawodników. My mamy ośmiu takich siatkarzy. Nie wszyscy są w stanie wziąć ciężar gry na siebie i decydować o sile drużyny.

Nawet ten rozsądny cel – pierwsza szóstka, wymaga nakładów finansowych – tymczasem hajnowianie stracili głównego sponsora: – Oczywiście jest to zmartwienie, tym bardziej że nie mamy jeszcze dopiętego budżetu na ten sezon. Jest kilka innych firm, które nas wspierają, ale nie ustajemy w poszukiwaniu następnych. Chcielibyśmy, żeby nazwa naszego nowego głównego sponsora, tak jak poprzednio Moderatora, była w nazwie zespołu. Mam nadzieję i myślę, że już do środy, powinniśmy podpisać umowę z nową firmą.

Hajnowianie nie należą do faworytów I ligi: – Na pewno zespoły Chemika Bydgoszcz oraz Jadaru Radom są zdecydowanymi faworytami do awansu. Mocne są też kluby z Nysy oraz Świdnika. Podobno silna jest drużyna Orła Międzyrzecz. Ale które zespoły będą naprawdę mocne, okaże się podczas bezpośrednich konfrontacji.

Przygotowano na podstawie rozmowy Tomasza Piekarskiego z Markiem Antoniukiem.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved