Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lubuskie drużyny przed pierwszą kolejką w I lidze siatkarzy

Lubuskie drużyny przed pierwszą kolejką w I lidze siatkarzy

- Tam trzeba być - takim hasłem reklamują dzisiejszy mecz w Sulęcinie kibice Olimpii. Po raz pierwszy w historii drużyna z tego miasta zagra na zapleczu ekstraklasy. Na początek trafia na silnego, atrakcyjnego rywala BBTS Bielsko-Biała. GTPS Gorzów i Orzeł międzyrzecz grają pierwsze mecze na wyjazdach.

Siatkówki na tak wysokim poziomie kibice w Sulęcinie jeszcze nie oglądali. – Chociażby dlatego warto było awansować do I ligi – mówił najbardziej doświadczony gracz Olimpii, 35-latek Roman Bartuzi. – Na pewno o utrzymanie nie będzie łatwo, ale proszę teraz nie skazywać nas na zdecydowany spadek. W naszej hali powalczymy z każdym. Tutaj, przy wspaniałym dopingu kibiców, nikomu nie będzie grało się łatwo.

Spotkanie w hali Liceum Ogólnokształcącego przy ul. E. Plater 1 rozpocznie się w sobotę o godz. 17:00. Bilety kosztują tylko 5 (trybuna główna) i 2 zł (balkon). Tym razem do hali trzeba będzie przyjść wcześniej, bo inaczej można na ten historyczny mecz po prostu się nie dostać. – W ostatnich sprawdzianach nie wypadliśmy za dobrze, ale nie powinniśmy przenosić sparingów na to co będzie działo się w lidze – powiedział rozgrywający Olimpii i drugi trener, Jerzy Boguta. – Nasza mieszanka rutyny z młodością kilka razy na pewno pozytywnie eksploduje. Doceniamy klasę rywala. BBTS grał przecież w ekstraklasie.Bielszczanie po nieudanym poprzednim sezonie – mieli apetyty na awans, a skończyli rozgrywki na szóstym miejscu – doznali sporych osłabień. Zakończył karierę rozgrywający Grzegorz Wagner, odeszli zawodnicy zagraniczni. W pierwszej rundzie Pucharu Polski BBTS, po dramatycznej walce, wygrał w Poznaniu z Inotelem 3:2. Sulęcinianie wcześniej w sparingach potrafili szybciej rozprawić się z II-ligowymi poznaniakami. To oznacza, że w starciu z Bielskiem są w stanie podjąć walkę i sprawić niespodziankę.

Pozostałe lubuskie drużyny zagrają w pierwszej kolejce na wyjazdach. Trudne zadanie czeka GTPS Gorzów. Drużyna trenera Andrzeja Stanulewicza może mieć kłopoty z Avią w Świdniku. Rywale mocno zmienili skład. Są silniejsi. Pozyskali m.in. byłego zawodnika GTPS Marcina Jarosza, Wojciecha Kaźmierczaka z Chemika Bydgoszcz i Wojciecha Pawłowskiego z Resovii Rzeszów. Testowali także atakującego GTPS-u, Tomasza Sokołowskiego, ale ten ostatnio zdecydował się powrócić ze Świdnika do Gorzowa (latem przeszedł do GTPS z Międzyrzecza). Czy teraz podpowie jak pokonać Avię?

Trudno sobie wyobrazić, aby MOW Orzeł Międzyrzecz miał przegrać wyjazdowe spotkanie z Bzurą w Ozorkowie. W drużynie beniaminka I ligi nie ma żadnych znanych nazwisk. Zespół trenera Włodzimierza Madeja ma spore problemy zdrowotne, ale mimo to Orły są zdecydowanym faworytem pierwszego spotkania.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved