Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wrócić do I ligi: SPS Zduńska Wola na starcie II ligi

Wrócić do I ligi: SPS Zduńska Wola na starcie II ligi

Wyjazdowym meczem z drużyną Jadar II Radom rozpocznie rywalizację w sezonie 2005/06 II ligi, SPS Zduńska Wola. Spotkanie zacznie się w sobotę o godzinie 14:00. Zakończył się etap przygotowań i sparingów. Teraz rozpoczyna się walka o powrót do I ligi.

W sobotę, drużyna Grzegorza Zawieruchy zainauguruje rozgrywki ligowe i będąc faworytem spotkania, zagra w Radomiu z rezerwami Jadaru. Spotkanie może jednak okazać się trudnym wyzwaniem, ponieważ Jadar posiada zdolne zaplecze i dodatkowo ma możliwość wystawienia do gry w rezerwach zawodników z pierwszej drużyny. Jednak pierwszy zespół Jadaru, także w sobotę rozgrywa swój mecz w I lidze, to w drugiej drużynie możliwy jest występ tylko jednego gracza z kadry I-ligowej. Nieoficjalnie mówi się o kimś z dwójki: Krzysztof Makaryk, Konrad Prusakowski.

Siatkarze SPS-u, mając postawiony cel awansu, nie mogą odpuszczać żadnych spotkań. Warto pamiętać, że w II lidze wprowadzony został nowy system punktacji, taki jak już kilka sezonów obowiązuje w PLS: za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 – 3 pkt, za zwycięstwo 3:2 – 2 pkt, za porażkę 2:3 – 1 pkt, za porażkę 1:3 lub 0:3 – 0 pkt. Wniosek z tego taki, że warto wygrywać od początku ligi w stosunku 3:0 lub 3:1.Drużyna SPS-u ma realne szanse powrotu na zaplecze PLS. Do drużyny doszli między innymi Wojciech Wesołowski z Chemika Bydgoszcz, oraz libero – Sławomir Krypel z AZS PWSZ Nysa. Od poniedziałku natomiast, z drużyną SPS Zduńska Wola trenuje nowy rozgrywający. Jest nim 26-letni, były zawodnik GTPS-u Gorzów – Paweł Łojewski. Docelowo miałby on rywalizować o miejsce w pierwszej szóstce z dotychczasowym rozgrywającym – Rafałem Hendlem. O tym, czy Łojewski zostanie w SPS-ie, zadecydują władze klubu i trener w najbliższym czasie.

Paweł Łojewski

Data ur.: 15 czerwca 1979

Wzrost: 187

Waga: 70

Nr: 9

Pozycja: rozgrywający

Zasięg w bloku: 308 cm

Zasięg w ataku: 328 cm

Poprzednie kluby: AZS Zielona Góra, Avia Świdnik, Śnieżka Joker Piła, GTPS Gorzów Wlkp.

źródło: inf. własna, spsautomark.xt.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved