Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga siatkarzy: AZS Zawkrze Mława – Jadar Radom

I liga siatkarzy: AZS Zawkrze Mława – Jadar Radom

Wyjazdowym meczem z AZS Zawkrze Mława, Jadar Radom rozpocznie w sobotę rywalizację w sezonie 2005/06, w I lidze. Drużyna Grzegorza Wagnera będzie zdecydowanym faworytem konfrontacji w Mławie. Ale wiele wskazuje, że to spotkanie dla radomian wcale nie będzie tak łatwe, jak się tego spodziewano.

Minął czas prób i eksperymentów. Wyjazdowym meczem z AZS Zawkrze Mława, Jadar Radom rozpocznie w sobotę rywalizację w sezonie 2005/06, w I lidze. Drużyna Grzegorza Wagnera będzie zdecydowanym faworytem konfrontacji w Mławie. Ale wiele wskazuje, że to spotkanie dla radomian wcale nie będzie tak łatwe, jak się tego spodziewano.

Zespół AZS Zawkrze Mława to satelita AZS PZU Olsztyn, występującego w Polskiej Lidze Siatkówki. Jak silny to siatkarski ośrodek, kibiców informować nie trzeba. Dlaczego więc zespół gra w Mławie?Odpowiedź jest prosta. Dla rezerw AZS po prostu zabrakło pieniędzy. Istniało nawet realne zagrożenie wycofania drużyny z ligi. Nieoczekiwanie udało się uzyskać pomoc finansową od władz miasta Mławy oraz lokalnych firm. Salomonowe rozwiązanie spodobało się akademickim działaczom i w ten sposób Mława pierwszy raz w historii miasta może cieszyć się I ligą siatkówki.

Ponieważ sezon w ekstraklasie rusza dopiero 15 października, wiele wskazuje na to, że AZS Zawkrze zagra przeciwko radomianom wzmocniony dwoma, a może nawet trzema zawodnikami z pierwszej drużyny. Nieoficjalnie padają nazwiska dwóch środkowych – Patryka Czarnowskiego i Marcina Możdżonka oraz przyjmującego Michała Ruciaka. Nie są to jeszcze wirtuozi siatkówki, pokroju Mariusza Wlazego, ale ich gra może zdecydowanie podnieść siłę i walory zespołu z Mławy.

Siatkarze Jadaru mają jasno wyznaczony cel, więc teoretycznie nie powinno być dla nich spotkań łatwych i o tzw. pietruszkę. Warto też pamiętać, że w końcowym rozrachunku, w związku z nową punktacją, liczyć się będą również sety. Te argumenty powinny zmobilizować siatkarzy Jadaru do uważniejszej gry.

Tymczasem, w środę, Zawkrze rozegrało sparingowy mecz z zespołem ASPS NET Ostrołęka, występującym obecnie w II lidze. Spotkanie rozgrywane było do 5 setów niezależnie od wyniku. Było to pierwsze spotkanie jakie akademicy mogli rozegrać na terenie „Mławskiej Hali Sportowej”, gdzie w sezonie zasadniczym będą rozgrywać swoje mecze.

Sparing zakończył się wynikiem 4:1 dla zespołu Zawkrza Mława. Trener drużyny Zawkrze próbował wiele ustawień taktycznych, umożliwiając grę wszystkim zawodnikom swojego zespołu. Nieobecny był atakujący Kamil Starzewski z powodu kontuzji ręki.

Mławianie wystąpili w składzie:

Rozgrywający: Jakub Habel;

Środkowi: Maciej Główczyński, Tomasz Rybak, Jakub Dzikuć, Grzegorz Godlejewski;

Przyjmujący: Paweł Kopaczel, Paweł Janicki, Piotr Ostrowski, Tomasz Biryło, Zbigniew Ziajka, Damian Kaniowski;

Atakujący: Marek Kiebało;

Libero: Krzysztof Andrzejewski

Zawodnicy z pierwszego zespołu AZS PZU Olsztyn, nie byli więc w tym sparingu sprawdzani, przed ewentualnym wsparciem drugiej drużyny w najbliższym meczu ligowym z Jadarem.

źródło: azs.olsztyn.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved