Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przed meczem TPS Rumia – Budowlani-Start Łódź

Przed meczem TPS Rumia – Budowlani-Start Łódź

fot. archiwum

W najbliższą sobotę siatkarki TPS Rumia rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością w nowym sezonie I ligi, ich przeciwnikiem będzie drużyna Budowlanych-Startu Łódź. Siatkarki z Rumi przegrały swoje dwa dotychczasowe spotkania. Start ma na koncie zwycięstwo w jedynym rozegranym meczu.

Zespół gości w przerwie letniej przeszedł poważne zmiany. Łódzkim działaczom udało się zachęcić do współpracy ludzi ze środowiska związanego z drużyną wicemistrzów Polski w rugby Budowlanych Łódź. Znacząco poprawiło to stronę organizacyjną klubu i umożliwiło przyciągnąć na Bałuty kilka wartościowych zawodniczek.

Szczególnie imponujący, przynajmniej potencjalnie jest „wschodni zaciąg”. Ukrainki Julia Szeluchina i Julia Gryciuk oraz Joanna Bednarek z Białegostoku pokazały się z dotychczas z bardzo dobrej strony. Kontrakty podpisały także dobre zawodniczki z lokalnego rynku : Anna Związek, Anna Rudzka-Adamiak i Dorota Westfall . W zeszłym sezonie Start grał bardzo dobrze, a niską pozycję zawdzięczał słabemu początkowi spowodowanemu dramatyczną sytuacją finansową, po tak poważnych „zakupach” należy się spodziewać, że łodzianki włączą się do walki o czołowe miejsca w lidze.

W Rumi nie nastąpiły tak poważne zmiany, choć sytuacja w trakcie wakacji była bardzo dynamiczna, do końca nie było wiadomo, które zawodniczki trener Dziura zdecyduje się zaprosić do współpracy. Ostatecznie z zespołu odeszły Justyna Lademan, Ewa Kamińska i Ola Pytlarz . Szczególnie strata Justyny może bardzo zaważyć na poziomie gry rumianek. Kadrę TPS uzupełniła Ania Nagadowska , która jeszcze pół roku temu trenowała w… Starcie Łódź. Jednak jest ona podobnie jak Ola Goździewicz, Ania Hohn i Ania Farbotko (włączone do kadry pierwszego zespołu) siatkarką zbyt młodą, by już decydować o grze pierwszoligowego zespołu.Dramat Igi Klinowskiej związany z koniecznością operacji kolana i długotrwałej rehabilitacji dopełnia obrazu fatalnej sytuacji kadrowej TPS. Jednak nasłuchując wieści z Ostrowca i Bełchatowa, gdzie dziewczyny zagrały bardzo dobrze, podejmując walkę z zespołami podobnie jak Start pretendującymi do wysokich miejsc w lidze, można mieć nadzieję, że w sobotę obejrzymy wyrównane spotkanie. Jednoznaczne wskazywanie w roli faworyta drużyny gości wydaje się pochopne.

 

TPS Rumia – Budowlani-Start Łódź

Sobota godz. 18.00 ul. Mickiewicza 49, wstęp wolny.

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved