Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Po co ta trema? – Gedania II awansowała w Pucharze Polski

Po co ta trema? – Gedania II awansowała w Pucharze Polski

Niespodzianka w Gdańsku. ENERGA Gedania II awansowała do II rundy Pucharu Polski. Podopieczne Witolda Jagły i Pawła Kramka wyeliminowały I-ligowca. W środę na własnym parkiecie gedanistki zwyciężyły Legionovię Legionowo 3:1. Ich rywalem w II rundzie będzie I-ligowy MMKS Dąbrowa Górnicza.

Kolejnym rywalem gdańskich rezerwistek będzie MMKS Dąbrowa Górnicza, która na co dzień występuje na zapleczu ekstraklasy.

Rezerwy ENERGI Gedanii dopiero 8. października przystąpią do rozgrywek II ligi, w których będą beniaminkiem. Dlatego w inauguracyjnym secie gospodyniom udzieliła się trema. Na niewiele się zdały przerwy, o które trener Jagła prosił przy wynikach 2:7 i 3:10. – Zagrały emocje. Dziewczyny jeszcze nie grały przed tak liczną i tak żywo reagującą publicznością. Bardzo przeżywały widząc na trybunach prezesów, dyrektora oraz nagrywającą ich grę telewizję – tłumaczy podopieczne gdański szkoleniowiec.

W drugim secie gospodynie do walki poderwała Natalia Nuszel. Sama w tej partii zdobyła siedem punktów w ataku. Potem wspomogła ją Berenika Tomsia, która obok libero, Marty Benderskiej, została przekazana na ten mecz z pierwszej drużyny.

Prawdziwa walka rozgorzała w dwóch następnych setach. W trzecim gedanistki prowadziły już 19:14, ale Legionovia zdołała wyrównać. W końcówce punkty na wagę wygranej zdobyły Tomsia i Nuszel. W czwartm secie trener Jagła zaczął przygotowywać się do…tie-breaka. Jego zespół przegrywał bowiem już 6:15. Wówczas szansę na odpoczynek otrzymała podstawowa rozgrywająca, która tego dnia grała z gorączką. Nadspodziewanie dobrze spisała się zastępująca Joannę PomykaczAleksandra Pasznik. – Ustaliłem z trenerem kadry młodziczek, że Olę przygotowywać będziemy do roli rozgrywającej. Ale na razie w klubie gra ona jako atakująca. Dzisiaj na wystawie zmieniła rytm gry, zaczęła posyłać wysokie piłki na skrzydła i to zdało egzamin. Tym samym sprawiliśmy niespodziankę – cieszył się Witold Jagła.

Legionovia, która do Gdańska przyjechała dwoma samochodami osobowymi w siedmioosobowym składzie, nie doczekała tie-breaka. Od wyniku 23:20 na swoją korzyść przyjezdne nie zdobyły już punktu. Trzykrotnie w ataku przyjezdne zaskoczyła Nuszel, raz zatrzymał rywalki gdański blok, a ostatnią piłkę same legionowianki posłały w aut.

ENERGA Gedania II – Legionovia Legionowo 3:1

(14:25, 25:17, 25:23, 25:23)

ENERGA Gedania: Pomykacz, Lenz, Tomsia, Pasznik, Nuszel, Tokarska, Benderska (libero) oraz Drozd, Rzepnikowska

Przypomnijmy, że ENERGA Gedania do II rundy Pucharu Polski, czyli grona najlepszych 24 drużyn w kraju, wprowadziła dwa zespoły. ENERGA Gedania I wygrała w piątek na wyjeździe z Szóstką Biłgoraj 3:0. Następna faza rozgrywek wyznaczona jest na 12. października. ENERGA Gedania I zmierzy się ze Skrą Bełchatów, która w pierwszej rundzie miała wolny los. ENERGA Gedania II spotka się z MMKS Dąbrową Górnicza, która w poniedziałek zwyciężyła na wyjeździe Tomasovię Tomaszów Mazowiecki 3:0.

źródło: energa-gedania.pl